Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

En renkli ziyaret

En renkli ziyaret

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü münasebetiyle Torbalı ilçesinde bulunan tüm rehabilitasyon merkezlerini ziyaret eden Torbalı İlçe Kaymakamı Ercan Öter ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun öğrencilerle keyifli sohbetler yaptı

Torbalı İlçe Kaymakamı Ercan Öter ve ilçe protokolünün rehabilitasyon merkezi ziyaretleri sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun protokol adına bir açıklama yaptı. Bireysel eğitimle büyük ilerleme sağlayan otizmli öğrencilerin yaşadıkları güçlüklere işaret eden Tosun, toplum olarak hem otizmli hem tüm özel gereksinimli bireylere gereken desteğin verilmesi gerektiğini ifade etti. Eğitim alanında Torbalı ilçesinde gerek özel eğitim sınıflarında gerekse özel rehabilitasyon merkezlerinde yürütülen çalışmaları yakından takip ettiklerini ifade eden Tosun “önceliğimiz özel öğrencilerimiz, hak ettikleri koşulları tam olarak sağlayana dek çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecektir” dedi.

Küresel Salgına Rağmen Başarılı İlerliyoruz

Resmi ve özel yaklaşık 150 okul ve kurumun bulunduğu Torbalı ilçesinde yüz yüze ve uzaktan eğitim çalışmalarının başarılı bir şekilde yürütüldüğünü, salgına karşı okul müdürlükleri, öğretmenler, eğitim çalışanları, veliler ve öğrencilerle birlikte topyekun bir çalışma yürütüldüğünü, büyük emek verildiğini ifade etti. Yapılan çalışmaların ve emeklerin görülmesi gerektiğini vurgulayan Tosun, “okulların açık olması, öğrencilerimizin eğitim alması fevkalade önemlidir. Resmi ve özel tüm eğitim kurumlarımızda özverili çalışmalar yapılıyor. Tüm camiamıza teşekkür ediyorum. Torbalı halkı, velilerimiz müsterih olsunlar. Zaman zaman sosyal medyada açıklanan sayılara itibar edip panik ve korkuya kapılmasınlar. Her hangi bir vaka oluştuğunda okul yöneticilerimiz sağlık bakanlığının algoritmasını uygulayarak bulaşma riskini sıfıra düşürüyorlar. Sayılar Resmi birimlere günlük iletiliyor ve özellikle belirtmeliyim ki Torbalı ilçesi olarak Küresel salgına rağmen çok iyi durumdayız. Okullarımız en güvenli alanlardır. Öğrencilerimiz, eğitim yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin kanatları altındadır. Eğitim ve öğretimin kesintiye uğramadan devam etmesi yönünde ilçe olarak tüm gayretimizle çalışıyoruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ