Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

GÜLDÜRMEYİN ALLAH AŞKINA

GÜLDÜRMEYİN ALLAH AŞKINA

Hasbelkader, biraz tarih okuyup,  medyayı, basını takip edip, biraz da siyasetin içinde bulunarak, devlet görevini bitirip, “Biraz ondan biraz da bundan” diyenin hesabı bir gazete köşesinde yazıyor ve ahkâm kesmeyi deniyorum.

Ne yapalım “Adım hıdır elimden gelen budur”

Haysiyet, onur, şeref, utanma duygusu gibi gerici ve anlamsız düşüncelerin peşine düşmüş boşa kürek sallayıp duruyoruz.  Affedersiniz ama (ot) gibi yaşayıp gidiyoruz.

ALLAH’A şükür halimizden de memnunuz. Medeni cesaret ve özgüven denen bağnaz bir düşüncenin de etkisi ile cesaretlenip ona buna sataşıyoruz. Beylerin, beyefendilerin yanında saf tutamayıp garibanların içinde oturup, kalkıp vakit geçiriyoruz. Küçük esnaf, Emekli, Çiftçi, İşçi, köylü, amele anlayacağınız ağa-bey’lerin tabiri ile aşağı tabaka Cahil cüheladan (Hâşâ) aldığımız feyiz ve ilhamla köşemizde yazarak halka faydalı olmaya çalışırken sürçü lisan ediyoruz.

Öyle ya!

İşsizlik artmış, Esnafın perişan hali, Gençliğin idealleri beni ne ilgilendirir.    

Şöyle etrafına bir bak, ne işin var gazete köşesinde. Biraz yalan biraz iftira, biraz dedikodu, birazda palavra atıver severler seni.

Neden sevmesinler karayağız Anadolu çocuğusun. Dokunma zülfiyare, ağaları, paşaları birazda yağla gel keyfim gel.  

Kafam öyle karışık ki; sevgili okurlarım… Sizlerle bu günümü dertleşmeye ayırdım. Artık bundan sonra da sık sık sizlerle dertleşeceğim. O kadar büyük bir dert içindeyim ki sizlerle her paylaşımımda rahat bir nefes alacağım. Bu ağaların, sözde eli değneklilerin ipliğini pazara çıkarıncaya kadar dertleşeceğim.

Onlar değneği salladıkça ben sırtımı döneceğim, onlar değnekleri sırtımda kıracaklar, ben de onların sökük çoraplarının iplerini elime dolayıp Pazar pazar dolaştıracağım. 

Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi, at izi ile it izi iyice birbirine karıştı. Sevenler ile sövenler yer değiştirdi. Kapı aynı kapı, kapıkulları değişti.

Öyle saçma ve anlamsız uygulamalar var ki; dün sövenler bu gün yanlarında durarak beylerin sevenlerinden, sanki geçmiş günlerin intikamını alıyorcasına işlere kalkışıyorlar.

Tabi heveslerinin kursaklarında kalacağından ya haberleri yok, yada şansına zar atıyorlar. 

“Parayla imanın kimde olduğu bilinmez” derler. Bizde ezelden para yok, imanımızda hak getire inşallah!

Neyse ki; Nefsimiz için paraya biat etmedik, inancımız için Yaratana iman ettik.

Tek suçumuz doğrudan yana fikir üretmektir.

Ben artık bütün birikimimi gençlerin önünün açılmasına harcayacağım.

Sizler koltuklarınızda oturun, emeklilik size yakışmaz, ne yapacaksın gençlerin önünü açıp da başınıza işmi açacaksınız.

Şansınız var, zaten 17 yıldır  bu ilçede çocuklar büyütülmüyor. Halkın sorunları da bu bir süredir tatile çıktı, sizler biraz daha palazlanın, gelecek sefere konduğunuz dallardan kuşbakışı seyirci olmak sizlere daha çok yakışacaktır.

Sevgili okuyucularım,

Biz kendimizi biliyoruz, bizim bir selâmımız bin nefer olur, ama bunların kurdukları mangaları, sadece mangır peşinde koşarlar.

Büyüklerimiz,

“Oğul, kendinden büyüklerle fazla tartışmaya girme, ya ananın  or.spuluğunu, ya da babanın dey..sluğunu bilirler” derlerdi. İlçemizde, İnsanı, sıfatların büyütüp, küçülttüğü günleri yaşıyoruz.

Makamlar büyük olunca, oraya oturan  büyüdüm sanıyor. Asıl anlatmaya çalıştığımın özeti budur, değerli okurlarım.

Zavallılar bilmiyorlar,

O makamları dolduracak olan, asalet, nefse hâkimiyet, onur, haysiyet,  samimiyet sahibi bir şahsiyettir. Güldürmeyin ALLAH aşkına!

NOT: Koşar Ailesine Başsağlığı

Merhuma, Allah’tan hahmet ve tüm sevenlerine sabırlar diliyorum… Ruhu şad mekanı cennet olsun inşaAllah!

13 Nisan 2021

HOŞÇA KALINIZ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ