Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Torbalı’daki okullarda AB projeleri uygulanıyor

Torbalı’daki okullarda AB projeleri uygulanıyor

2021-2027 yılı Erasmus+ Programına ilişkin Basın Toplantısı 25 Mart 2021 tarihinde komisyon tarafından gerçekleştirildi. Basın Toplantısıyla açıklanan 2021 Yılı Erasmus+ Teklif Çağrısı ve Program Rehberinde, Program hakkında genel bilgilere, yeni faaliyetlere ve Programın toplam bütçesine yer veriliyor

Program, geçmiş program dönemlerinde olduğu gibi gençler, öğrenciler, öğretmenler ile her yaştan eğitim katılımcıları ve personeli başta olmak üzere her yıl on binlerce bireyin öğrenme hareketliliklerini ve kurum ve kuruluşların sınır ötesi işbirliklerini desteklemeye devam edecek. Eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarında başvuru yapabilecek kişi ve kurumlar için temel kaynak olan Erasmus+ Program Rehberinde başvuru detaylarına erişilebilecek. 2021-2027 yılları arasını kapsayacak Erasmus+ Programı döneminde dahil etme, dijitalleşme, çevre gibi konular ön plana çıktı. Erasmus+ Programında yer alacak hareketliliklerinin her aşamasında çevreye duyarlı, sürdürülebilirliği esas alan uygulamaların yapılması programın temel hedefleri arasında yer alıyor. Yararlanıcıların, seyahat planlamalarından aktivitelerde kullanılacak materyallere kadar çevre dostu uygulamalar yapmalarının altı çiziliyor. Programda, ayrıca, yararlanıcı kurumların, ortaklarıyla etkileşimi artırmak ve öğrenim ve öğretimi iyileştirmek için dijital araçları ve öğrenim metotlarını da kullanmaları beklenecek. Projelerde yer alan katılımcıların bulundukları çevredeki sosyal, kültürel, eğitsel faaliyetlere aktif katılımı isteniyor Kurumlar ve kişiler açısından Programa erişimin artırılması için dahil etme vurgusunun yanı sıra dezavantajlı kişilerin programlara katılımını artırmak için tedbirler alınmasının önemi vurgulanıyor.

TORBALI İLÇESİNDEN 26 BAŞVURU

Önceki yıl Torbalı ilçesinden 26 okulun Avrupa Komisyonu destekli Erasmus+ projelerine başvuru yaptığını belirten Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, küresel salgın nedeniyle bir çok projenin ve hareketliliğin askıya alındığını ancak projelerin iptal edilmediğini ifade etti. Halen Torbalı ilçesinde başvuruları kabul edilen ve projelere devam eden 6 okul bulunduğunu ifade eden Tosun, Avrupa Birliği projelerine büyük önem verdiklerini vurguladı.

Erasmus+ Projelerinin Altyapısı E-Twinning Projeleri

Torbalı ilçesinde sıklıkla çıkan E-Twinning proje haberleri aslında yaklaşan büyük başarıların habercisi. Erasmus+ projelerinde bir koşul olarak tanımlanacak e-Twinning projelerine Torbalı ilçesinde yüksek bir ilgi olduğunu belirten Tosun, “ilçemizde bir çok öğretmenimiz E-Twinning projeleri düzenliyorlar. Farklı şehirlerden proje ortakları buluyorlar. Projelerine Avrupa’daki ülkelerden de ortaklar buluyorlar. Öğrencilerini bu projelere dahil ederek uluslararası katılımlı harika çalışmalar yapıyorlar. Biz bu çalışmalardan çok memnunuz ve bu projeleri yapan tüm öğretmenlerimize elimizden gelen desteği yapmaya hazırız. E-Twinning projeleri bize Erasmus+ projelerine katılım fırsatı sağlayacak. Avrupa hibe destekli bu projelerde yer almamız ülkemize ekonomik girdi sağladığı gibi öğretmen ve öğrencilerimizin sosyal, kültürel donanımlarının artmasına, yabancı dil ve yurt dışı seyahat gibi imkanlar bulmalarını sağlıyor” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ