Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Torbalı’da uzaktan eğitimin kalitesi arttı

Torbalı’da uzaktan eğitimin kalitesi arttı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın küresel salgın tedbirleri kapsamında almış olduğu karar gereği okullarda 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında uzaktan eğitime geçildi

Uzaktan eğitim sürecinin sağlıklı işleyebilmesi için Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde gerekli tüm tedbirler alındı. Uzaktan eğitim sürecinin sağlıklı işleyebilmesi için İlçe Mili Eğitim Müdürü Cafer Tosun, çevrimiçi olarak tüm okul ve kurum müdürleriyle toplantı düzenledi. Toplantıda okul idareleri ve öğretmenlerin gerekli hazırlıklarını yaptıkları, öğrenci ve velilerle iletişimin sağlıklı bir şekilde devam ettiği belirtildi. Cafer Tosun, okulların bu dönemde gerekli hijyen tedbirlerini almaya devam edeceğini,  idarecilerin dönüşümlü olarak okullarda bulunacağını ifade etti. 90 okul ve kurum müdürünün katıldığı toplantıda, Eba Destek Noktalarının açık olacağı, Eba Destek Noktalarından faydalanacak öğrencilere okul idarelerinin izin belgesi vereceği de belirtildi.

HER DURUMA HAZIRIZ

Torbalı ilçesi olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen talimat me olursa olsun uymaya hazır olduklarını belirten Tosun, “Temennimiz yüz yüze eğitime bir an evvel yeniden geçilmesidir. Ancak biz her duruma hazırız.  Uzaktan eğitim deneyimimiz arttı.  Bu süreçte uygulanan canlı dersler ve uzaktan eğitim uygulamalarının kalitesi de arttı. Tüm eğitim camiası olarak bu süreci en verimli şekilde geçireceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

HEDEF TAM KATILIM

Küresel salgın sürecinde imkanı kısıtlı olan öğrencilerin uzaktan eğitimden faydalanabilmesi için  kurulan Eba Destek Noktaları dışında, Bakanlığımızın göndermiş olduğu 1378 adet tablet ile  STK ve hayır severlerin destekleriyle temin edilen 150 adet tablet ve 100 adet laptop ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırıldı. Böylece uzaktan eğitime tam katılımın sağlanması hedefi doğrultusunda önemli adımlar atılmış oldu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ