Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Torbalı’nın turizm elçisi oldular


Kısa adı ‘Tobedosk’ olan Torbalı Belediyesi Doğa Sporları Kulübü Derneği, ilçede turizm faaliyetlerinin artırılması için çalışmalarına devam ediyor. İlçenin doğal ve kültürel değerlerini turizme kazandırmak için harekete geçen Torbalılı doğaseverler önceki gün Karakızlar Mahallesi’nde çadır kampı kurarak ilçenin doğal güzelliklerine dikkat çektiler. Torbalı’nın eko-turizm açısından önemli bir potansiyel taşıdığını belirten dernek üyeleri, Torbalı’nın farklı mahallelerinde benzer organizasyonlar gerçekleştireceklerini söylediler.

TORBALI ÖNEMLİ BİR POTANSİYELE SAHİP

Dernekten yapılan açıklamada, “Tobedosk olarak Torbalı Bölgesinde turizmin çeşitlenmesi ve alternatif turizm olanaklarının geliştirilmesi amacıyla ekoturizm açısından önemli bir potansiyel taşıyan köylerimizin gözde doğa turizmi rotası olması; sürdürülebilir ve doğa dostu bir turizm hareketliliği yaratan doğa yürüyüşü ve çadır kamplarına elverişli bölgelerin belirlenmesi ve tanıtılması için Torbalı ve köylerinde çalışmalar yapıyoruz. Doğal ve kültürel değerlerin turizme entegrasyonu ile doğa dostu turizm uygulamalarının yaygınlaştırılması ve doğaseverlerin Torbalı ilçemizi kültür turizmi ve ekoturizm açısından önemli bir potansiyel taşıyan, zengin orman varlığına ve kaynak değerlere sahip bölgemizde gözde bir doğa turizmi rotası olarak görülmesini hedefliyoruz” denildi.

TUNÇ SOYER’İ AĞIRLADILAR

Yapılan açıklamada, “Bu hafta ilk olarak Torbalı bölgesinde Karakızlar Mahallesinde Baraj Göleti kıyısında bulunan İncircik mevkiinin kamp alanı olarak oluşturulması ve turizme kazandırılması için uzun zandır çalışmalarını sürdürüyoruz. Geçtiğimiz günlerde de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer’i kamp bölgesinde ağırlayan Tobedosk Kurucusu ve Yönetim Kurulu üyesi aynı zamanda Karakızlar mahalle muhtarı Niyazi Soytürk muhtarımıza, Torbalı’ya ve bizlere verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Kurulduğumuz günden buyana doğada Torbalı halkı ile hafta sonları yürüyüş, kamp vb. faaliyetler yaparak güzel zamanlar geçirmenin yanında bir çok sosyal projeye imza attık, atmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

SADECE AYAK İZLERİMİZİ BIRAKALIM

Torbalı halkına çağrıda bulunan Tobedosk üyeleri, “Karakızlar mesire ve kamp alanını kullanan insanlardan bir isteğimiz var, lütfen o muhteşem yeri temiz bırakalım. Kamp alanına vardığımızda alan içler acısı idi her yer çöp içerisinde idi, akarsu içerisi dahi çöp doluydu, doğamızı temiz tutalım, biz  Tobedosk olarak temizliğini yaptık. Aynı zamanda Torbalı Belediyesi’nin Tertemiz Torbalı için Ayrancılar kent ormanında başlattığı temizlik için bizlerde katılarak çöpleri topladık. Bu hafta sonu ise İzmir Depreminde de görev alan Tire Arama Kurtarma Eğitim Derneği (TAKED) misafirimiz oldu. Grup üyelerimiz ve misafirlerimiz ile güzel bir hafta sonu faaliyeti geçirdik. Faaliyete katılan TAKED Başkanı Elvan Demirtaş ve grup üyeleri ile Tobedosk üye ve misafirlerine teşekkür ediyoruz” şeklinde açıklama yapıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ