Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

SAYILI GÜN ÇABUK GEÇER

SAYILI GÜN ÇABUK GEÇER

Yıl 2005;

Sayın Uygur ile ilgili Sayın Karatoklu’ya Mevcut Belediye Başkanının çalışmaları hakkında ne düşünüyorsunuz sorusunu yöneltmiştim.

Sayın Karatoklu “Feyzullah Abi, Ben 3.Yıla girmeden Belediye Başkanımız hakkında bir şey söylemem” cevabını vermişti. 10 Yıl Belediye Başkanlığı yapmış bir tecrübenin verdiği bu cevabı çok samimi ve siyasetten çok uzak bulmuş ve takdir etmiştim.

Yıl 2015

Kent Konseyi Kuruluş toplantısındayız, yanlışlıklar olmuş, ben divandayım, Indim aşağıya, Kaymakam Aydın Memük, Ticaret Odası başkanı A.Vahap Olgun ve Belediye başkanı Adnan Yaşar Görmez yan yana oturuyor,

Sevgili Başkan, Toplantıyı Bir hafta sonra yapalım, Birlik ve beraberlik sağlansın teklifinde bulundum.

“Yok Abi, Ok yaydan çıktı artık” cevabını Verdi ama öfkeliydi.

“Bu sözünle sen hem kendi geleceğini, hemde Torbalının geleceğini dinamitledin” demiştim.

Yıl 2019

“Sayın Görmez Kazanamaz” diye yazmıştım. Karşısındaki Tek Alternatifin, bağımsız aday Fidaner’in haricinde, Sayın Uygur’un seçimi büyük bir fark ile alacağını, ilçe halkımızla paylaşmıştım.

Görmez, Bana ve benim gibi İnsalara küsecek, Olgun’un ve Özçelik’in gazetelerini belediyeye sokmayacak, 25 Mart 2019 günü Belediye alacakları için ödeme emir çıkaracak, “Ben Böyle dürüst bir adamım” edasıyla hareket edecek, sonra da seçimi kaybedince, “Bana seçimi Erdoğan kaybettirdi” diyecek.

Sayın Özçelik’in ifadesidir. Kime demiş, Nurettin Albaş’a, hemde seçimin ertesi günü…

Geçmişte üç Belediye başkanı gördüm, Sayın, Yeni Başkanımız Mithat Tekin, çalışmalarını göreceğim 4.Başkandır.

Dünya kardeşliğimiz baki olmakla birlikte İnşallah! Ahiret kardeşliğimizi de kazanmak için doğruları söyleyip, kardeşimize, şayet kibir yapmaz ise yardımcı olmak tecrübelerimizi samimi olarak aktarmak birinci görevimiz olacaktır.

Belediye Başkanlığına aday olmuş, yarışmış bir siyasetçi ve İlçemizin bir vatandaşı olarak, düşüncelerimi, Siyasi ve kişisel çıkarların dışında tutarak, safımı bilerek, büyük resme bakarak yapmaya dikkat edeceğim.

Sayın Karatoklu’yu, Rahmetli Merhum Uygur’u, Sayın Görmez’I takdir ettiğim yönleri olduğu gibi eleştirdiğim çok yönleride olmuştur. Eleştirilerimde, asla safımın ve büyük resmin dışına çıkmadan, belden aşağı inmeden, takdir ettiğim yönlerini de yardakçılıktan ve hay hay’cılıktan uzak tutarak yazmaya ve söylemeye dikkat edeceğim.

“Gazeteci, yazar ve Akademisyen, eleştirilerini ve takdirlerini büyük resmin içinde tutarak yapmalıdır” Fikrini çok benimseyen biri olarak portföyümün muhteviyatı ile bazı ipuçlarını buradan okuyucularım ile paylaşmak istiyorum.

İlçemizde Başarılı olmuş, duruşunu bozmayan, Allah rızasının dışına çıkmayan, vizyon sahibi ve kendisi ile aynı safta yürüyen ve yürüyebilecek insanlara sol gözü ile, çıkarcı, hiç bir vizyonu olmayanlara ise sağ gözüyle bakan yöneticiler asla başarıya ulaşamazlar.

Sayın Karatoklu, Sayın Görmez içimize döndüler, Sayın Uygur’da rabbine ulaştı, aramızdan ayrıldı.

Ruhu Şad Mekanı Cennet olsun inşaAllah!

Sayılı günler çabuk geçer

Yerelde insanlar, Yöneticileri çok yakından izlerler ve yaşananlar ile ilgili daha gerçek bilgilere sahip olurlar. Popilist yaklaşımlar yerel siyasetçiler için hep geri tepmiştir.

Bizler halkın içindeyiz ve gerçekleri görüyoruz. Yöneticinin çevresindekilere halk gerçek düşüncelerini göstermez, çünkü onlar “Dost-mudur, Düşman-mıdır” değerlendirmesini yapmadan, o sözleri, ucuna birer zehirli mızrak takarak yöneticiye ulaştıracakları korkusunu yaşarlar.

Gerçek dostlar doğruları söylerler ama, nefsinden arınamayan insanlar için dostun sözü çok acıdır. Sayın Tekin’in önünde üç yıl gibi bir zaman vardır, bu zamanın nasıl geçireceğini merak ediyorum. Allah Korkusu olduğundan, dürüstlüğünden hiç şüphemin olmadığı Sayın Tekin’in çalışma yeteneğini çok merak ediyorum.

“Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz”

Değerli Başkan Mithat TEKİN!

Başarılı olacak ve olmak isteyen yöneticiler, samimi olarak bilgilerini paylaşan insanları karşılarına asla almazlar. Onlardan azami şekilde istifade ederler. Çünkü; onlar, dosttur, Ulul Emre ve Şehri eminlerine asla zarar vermek istemezler. Hatta istedikleri takdirde karşılıksız danışmanlık bile yaparlar.

Akıllı ve dürüst yöneci, bu insanları bilir ve onlara kulak verir. Korku, Kompleks ve Handikaplar içinden çıkamayan, şahsi ve siyasi çıkarlarına öncelik tanıyan yönetici ise onlardan korkar, kaçar ve karşısına alır. Sonuç olarak aldanır ve başarıya ulaşamaz.

İnançlı, idealist, vizyon sahibi bir yönetici, Allah’ın razı olmadığı hiç bir şeyin ebediyeti olmayacağını çok iyi bilir.

Belediye Başkanı “Söz konusu Torbalı ise gerisi tefarruat” Diyebilmelidir.

Merhum Uygur’a bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhu şad Mekanı Cennet olsun İnşaAllah!

ALLAH’A EMANET OLUNUZ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ