Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

BELEDİYE AÇIKLAMA YAPACAK MI?


Belediye başkanlığı seçiminde yargı sürecinin tamamlanmasıyla beraber yeni dönem resmen başlamış oldu. Mithat Tekin, belediye başkanı olarak ilk meclis toplantısını geçtiğimiz hafta gerçekleştirdi. Meclisi ben de takip ettim. Karşılıklı saygı ve iyi niyet çerçevesinde gerçekleşen meclis yeni dönem için bana şahsen umut verdi.

Artık kavgaların olmadığı, ortak akıl ile Torbalı’nın yararına olacak kararların alınacağı bir meclis göreceğimizi umut ediyorum.

Belediye meclisinin en önemli gündem maddeleri AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar’ın sözlü olarak dile getirdiği sorular oldu.

Çağlar’ın dile getirdiği soruların yanıtını Torbalı halkı da uzun süreden beridir merak ediyor. Çağlar’ın belediye meclisinde direkt muhattabı olan Belediye Başkanı Mithat Tekin’e sorduğu o sorular şunlar;

1- Belediye şirketi olan Torbel’den maaş alan CHP’li belediye meclis üyeleri kimlerdir?

2- Aldıkları maaş ücreti ne kadardır?

3- Ne zamandan beridir bu kişiler maaş almaktadır?

4- Bu maaşları neye karşılık almaktadırlar?

Çağlar, bu soruları sorarken, Belediye Başkanı Mithat Tekin’in de yüzü değişti. Ben kendisinin de bu konulardan dolayı rahatsızlık duyduğunu düşünüyorum. Belki birşeylerin bedelini, diyetini ödemek zorunda kaldı. Belki yukarıdan gelen talimatla hareket ederek meclis üyelerine maaş bağladı. Ancak ne olursa olsun, bu durum kabul edilebilir bir durum değildir…

Mithat Tekin, bu sorulara karşılık gerekli açıklamayı yapacağını dile getirdi. Tabi bu açıklamayı AK Parti grubuna değil, Torbalı kamuoyuna yapmalıdır. Bu açıklama kendi partisi içinde de önemli bir karşılık bulacaktır. Çünkü açıklanmadığı takdirde hem partisi, hem de meclise seçilen CHP’li 17 meclis üyesinin tümü de zan altında kalacaktır.

Bu kişilerin birçoğu, hali-vakti yerinde, işi-gücü olan saygın birer esnaf ve iş insanıdır. Torbalı siyasetinde ve sokakta böyle konularla anılmak, zan altında kalmak istemezler diye düşünüyorum.

2019 yerel seçimlerinde CHP’li siyasetçiler seçim çalışmaları yaparken, AK Partili belediyenin “Bankamatik işçisi” çalıştırdığını iddia ediyorlardı. Nitekim seçimleri kazanır kazanmaz da yaklaşık 500 işçiyi işten çıkardılar ve gerekçe olarak da yine “Bankamatik işçisi” olduklarını iddia ettiler. Tabi bu iddialar doğru değildi ve hiçbir zaman da ispatlanamadı. Ancak şimdi ortada doğru ve ispatlı bir gerçeklik var; CHP’li belediyede “Bankamatik meclis üyeleri” var.

Bunun hesabını Torbalı halkına nasıl verecekler? Bir de her fırsatta etik değerlerden söz ederler. Bir belediye meclis üyesinin 8-9 Bin Lira civarında maaş alması sizce ne kadar etik?

CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu her fırsatta “liyakatten” bahsederken, Torbalı’da CHP’li belediyenin, belediye kaynakları ile meclis üyelerine maaş bağlaması ne kadar etik ve ne kadar doğrudur?

Özgür Erman Çağlar’ın dediği gibi; “Meclis üyeleri maaş alarak belediyeye yük olmaz, belediyenin yükünü alırlar”

Görevi Torbalı halkına hizmet vermek olan, Torbalı’nın sorunlarına çözüm üretmek olan, Torbalı’da ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmek olan belediye meclis üyelerinin kendilerine maaş bağlatması bence hiç şık bir hareket olmamıştır.

Daha da önemlisi şudur; bu meclis üyeleri hangi tarihten itibaren maaş almaya başladılar ve neye karşılık?

Bir de kamuoyunun gözünden kaçan bir şey var; Torbel’den maaş almayıp, belediye ile başka şekilde ticareti olan CHP’li meclis üyeleri var mı? Çünkü bildiğim kadarıyla meclis üyelerinin tümüne maaş bağlatmak mümkün değil. Acaba başka şekilde kendisine ticari gelir sağlanan meclis üyeleri var mı?

Torbalı halkı bu konularda belediyeden yanıt bekliyor.

Kendisiyle görüştüğüm AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, yakın zamanda belediyeden her hangi bir açıklamanın yapılmaması durumunda kendisinin bu konuları açıklayacağını söyledi. Zaten “gizli” kalabilecek konular değil bunlar, bence sayın Mithat Tekin’in bu konuda bizzat açıklama yapması çok daha doğru ve yerinde olacaktır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ