Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

İyi Parti’den bozuk yollara tepki

İyi Parti’den bozuk yollara tepki

2019 yerel seçimlerinde aday çıkarmayarak CHP’nin adayını destekleme kararı alan İyi Parti’den belediye yönetimine tepki geldi. Torbalı’da yayın yapan Büyük Torbalı Gazetesi’ne açıklama yapan İlçe Başkanı Ahmet Künarlıoğlu, “Bize bir şey sorulmuyor” diyerek tepkisini dile getirdi

Torbalı’da Millet İttifakı çatırdamaya devam ediyor. Özellikle merhum başkan İsmail Uygur’un vefatının ardından CHP ile İyi Parti arasında yaşanan sorunlar gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Son olarak bir basın açıklaması gerçekleştiren İyi Parti Torbalı İlçe Başkanı Ahmet Künarlıoğlu, “İttifakız ama bizlerin de eleştirdiğimiz noktalar oluyor elbette. Mesela bu alt yapı sorunu… Tamam, olması gerekiyor fakat 2-3 aydır bu kadar tozu toprağa maruz kalmak zorunda değiliz ki. Kuruma sorulduğunda ihale ile yapıldığını söylüyor. Kurum, kazma, döşeme ve kapatma görevlerini alıyor. Fakat bu kapatma için büyükşehir asfalt göndermiyor diyor. Büyükşehir de ben parasını ödedim müteahhittin yapması gerekiyor diyor. Müteahhitte sorduğumuzda ise testlerini yapmadan kapatamam bu yolu diyor. Bu süreçten bence tedavi edici yöntemler bulunabilirdi. Bunun yanında genel olarak başarılı bulup bulmama durumunu ise 2 yıl onunda görebiliriz. Bu kısa süre zarfı için değerlendirme yapmak doğru olmaz” dedi.

BELEDİYEYE BOZUK YOL TEPKİSİ

Alınan kararlarda kendilerine bir şey sorulmadığını belirten Künarlıoğlu, “Maalesef, uygulamalarda bize herhangi bir bilgilendirme yapılmıyor. Herhangi bir görüş alışverişi olmuyor. Belki sorsalar bizim mühendis, mimar, müteahhit gibi birçok donanımlı arkadaşımızla işleyişe yeni bir yön çizebiliriz. 2 yıl sonra ittifak olsak da olmasak da diğer uygulamalarda olduğu gibi bu yol probleminde de hiç kimse bize “yollar bu durumdayken siz neredeydiniz?” diyemez. Çünkü bize hiçbir konuda bir şey sorulmadı” dedi.

“ŞEHİRİÇİ ULAŞIMININ FATURASI VATANDAŞA KESİLİYOR”

Künarlıoğlu; “Şehir içi taşımacılığındaki kargaşanın faturası vatandaşa kesildi. Hastane, postane resmi kurumlar ve çarşıya ulaşım kısıtlandı. Her vatandaşın ticari taksiye verecek parası yok. Büyükşehir bu sürece ek sefer ve otobüs ekleyerek geçici çözüm bulmaya çalıştı lakin yeterli değil. Sanırım dolmuştan fazla bedelle taşıma yapılıyor” dedi.

“2024 ADAYINI ZAMANI GELİNCE ELE ALACAĞIZ”

2024 yılında yapılacak olan yerel seçimler için de oldukça iddialı olduklarını belirten İyi Parti Torbalı İlçe Başkanı Ahmet Künarlıoğlu, “Torbalı’da daha aktif olmak için yönetim kadrolarını tamamlamayı bekliyoruz. Ki zaten buna rağmen sahada ve ilçe binamızda sürekli görüşmeler içerisindeyiz. Amacımız yönetim kadromuza eklediğimiz yeni arkadaşlarla sağlam adımlarla ilerlemek. Adaylık konusunda biliyorsunuz ki ittifak kararı genel merkezlerde alınıyor. Bizler de yerelde ona göre hareket ediyoruz. Aday olmak isteyen isimler olsa dahi bunları zamanı gelince ele almalıyız. Tabi ki her siyasi partinin her dönem için bir adayı vardır” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ