Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Atilla Kaya, alevlerin arasında kaldı

Atilla Kaya, alevlerin arasında kaldı

Muğla Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, yangın bölgesinde yaşananları anlattı. Yangının ikinci gününde, yerleşim alanlarını sardığını belirten Demir, bölgede korku dolu anlar yaşandığını aktardı. Yerleşim alanlarının tahliye edildiğini ifade eden Demir, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın alevler arasında kaldığını vurgulayarak, “İki ateşin arasında kalmıştı, oradan nasıl çıktı, çıkabildi, ben de anlamadım. Çünkü alevler aniden geldi, çok kötü bir şey oldu. Vekilimiz, ‘Ata topraklarına bu kadar yıl sonra geldiğimize göre herhalde ölmeye geldik diye düşündük’ dedi. Vekilimiz cesaretiyle millete örnek oldu” açıklamasında bulundu.

“ATİLA KAYA ALEVLERİN ARASINDA KALDI”

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, “Bölgemizde sürekli olarak 3 tane helikopter görev yaptı, yangın yerleşim yerlerine doğru geldikten sonra 3 tane de uçak, hemen bölgemize gelerek, havadan müdahale etti. Bir ara Çamlıbel Mahallemizde sıkıntı olunca helikopterlerin sayısı da 4’e çıktı. Çünkü ilçemizde yerleşim yerlerinde problem oldu. Allah’a şükür can kaybımız olmadı. Çarşamba günü Çamlıbel Mahallemizi komple tahliye ettik. O bölgede AK Parti İzmir Milletvekilleri Mahmut Atila Kaya alevlerin arasında kaldı. İki ateşin arasında kalmıştı, oradan nasıl çıktı, çıkabildi, ben de anlamadım. Çünkü alevler aniden geldi, çok kötü bir şey oldu. AK Parti İzmir Milletvekilimiz Ceyda Bölünmez Çankırı da bizimle birlikte bölgedeydi. Ceyda Vekilimizle biz, biraz farklı bir noktaydık, Atila Kaya vekilimiz ise biraz da ilerideydi ve bir anda iki taraftan birden gelen alevlerin içinde kaldı. Çıktığını gördük, hepimiz, herkes çok korkmuştu. Atilla Bey’in ataları aslen Çamlıbel Mahallesi’nde yaşamış. Bundan 1-2 yıl öncesine kadar da Atilla vekilimiz bunu bilmiyor, yeni öğrenmiş. Vekilimiz, ‘Başkanım, ata topraklarına bu kadar yıl sonra geldiğimize göre herhalde ölmeye geldik diye düşündük’ dedi. Vekilimiz cesaretiyle millete örnek oldu” açıklamasında bulundu. 

“1-2 SAATLİK UYKUYLA ÇALIŞTILAR”

AK Parti İzmir Milletvekilleri Mahmut Atila Kaya ve Ceyda Bölünmez Çankırı’nın, yangın bölgelerinden hiç ayrılmadığını, hem vatandaşlara hem de çalışmalara destek sağladıklarını belirten Başkan Demir, “Hem Atila Kaya vekilimizden hem de Ceyda Bölünmez vekilimizden Allah razı olsun. Yanımızdan hiç ayrılmadılar. Özellikle ilk 3 günde 1-2 saat araba içinde uyuyarak, günlerce bölgede mücadeleye destek verdiler. Atila Bey, Allah razı olsun, gözü biraz kara, söndürme çalışmalarının içinde birebir yer aldı, insanlara da cesaret verdi. Orman Bakanımız ve Orman Bakan Yardımcımız Fatih Metin ile sürekli olarak koordinasyonumuzu sağladı. Yangın yerleşim yerlerine ulaşınca, bu kadar hızlı müdahale edilmesi Atila Vekilimiz sayesinde oldu, iyi bir koordinasyon çalışması yaptı” dedi. 

“SOĞUTMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”

Başkan Mehmet Demir, bölgenin şu anki haline ilişkin bilgi vererek, “Bölgemizde şu an soğutma çalışmalarımız devam ediyor. Belediye ekiplerimiz, personelimizin tamamı, orman ekiplerimiz, gönüllü personelimiz soğutma çalışmalarında görev yapıyor. Zaman zaman harlamalar oluyor ama anında müdahale ediliyor. Şu an arazide 21 arazözümüz var. İnşallah bunu atlatacağız” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ