Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Maaş değil, huzur hakkıymış!

Maaş değil, huzur hakkıymış!

Torbalı’da gündeme gelen bankamatikçi belediye meclis üyeleri konusunda Torbalı Belediyesi’nden nihayet bir açıklama geldi. Belediye Başkanı Mithat Tekin, aylık 8 Bin 900 Lira ödeneğin maaş değil, huzur hakkı olduğunu söyledi

Önceki dönemde de benzer uygulamaların yapıldığını iddia eden Belediye Başkanı Mithat Tekin, AK Parti yönetimini suçladı. 2014-2019 yılları arasında AK Partili belediyede meclis üyesi, başkan yardımcısı ve özel kalem müdürünün huzur hakkı aldıklarını iddia eden Tekin, AK Parti yönetimini o gün sustuklarını söyledi.

“HÜKÜMETTE 11 MAAŞ ALAN BÜROKRATLAR VAR”

Torbalı’da 5 belediye meclis üyesinin ve kendisinin Torbel’den huzur hakkı adı altında aylık 8 Bin 900 Lira almasını savunan Tekin, “Hükümette de 11 maaş alan bürokratlar var. Ona ses etmeyenler bugün bizi eleştiriyor. Bu iki yüzlülükten başka bir şey değildir” dedi.

“BELEDİYEYİ BÜTÜN MECLİS ÜYELERİ EBRABER YÖNETİYORUZ”

Başkan Tekin, “Merhum başkanımızdan sonra görevi devraldığımızda tüm meclis üyeleri olarak belediyeyi yöneteceğimizi söyledim. Belediyenin şirketi olan TORBEL’in yönetiminde de bazı değişikler oldu. Bu huzur hakkı önceki dönem uygulanmaya başlayan bir uygulama. Tüm Türkiye’deki belediyelerde bunun örneği var. Bu maaş değil huzur hakkı. Tüm meclis üyelerimiz, AK Partililer de dahil katıldığı oturumlar ve komisyon toplantıları için huzur hakkı alıyor. Bu durum kanun ve yönetmeliklere uygun olarak düzenlenmekte” dedi.

“BUGÜN KONUŞANLARIN AMACI 2024’TE ADAY OLMAK”

Başkan Tekin, bugün eleştiride bulunan kişilerin, kendi partileri aynı uygulamayı çok daha ağır şekilde yaptıklarında üç maymunu oynadıklarını belirterek, “Ülkenin uzunca bir süre gündemi, 11 yerden maaş alan bürokratlardı. Bunlara kimin bu maaşları verdiği ortada. Kendi partililerinin 11 yerden maaş uygulamasına bu kişilerin tek tepki verdiğini duydunuz mu? Kendi belediye yönetimi döneminde TORBEL’den maaş alan kendi yöneticilerine ya da meclis üyelerine bir tepki gösterdiler mi? O zaman üç maymunu oynayanların bugünkü amacı parti içerisinde kendilerine yer bulmak ve 2024’te aday olma çabasından başka bir şey değildir. Bizi kimse bu çıkarları için dolgu malzemesi yapamaz. Bu açıklamalarını, iki yüzlülüklerini esefle kınıyorum” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ