Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Ahmetli’de taş ocağı istemiyoruz!

Ahmetli’de taş ocağı istemiyoruz!

Torbalı’nın Ahmetli Mahallesi sınırları içerisinde yerleşim yerlerine yakın bir mesafede Ahmetli Devlet Ormanı sınırları içerisinde kalker ocakları ve kırma eleme tesisi projesi için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci başlatıldı. Projeye karşı olduklarını belirten Ahmetli Mahallesi Muhtarı Hasan Kaplan, “Ben çevreye zarar verecek olan her şeye karşıyım. Bizim burada her yerde zeytin ağaçları var. Taş ocaklarıyla bizim buranın doğası bozuluyor” dedi

Torbalı’nın Ahmetli Mahallesi sınırları içerisinde planlanan kalker ocakları ve kırma eleme tesisi projesi için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci başlatıldı. Projenin gerçekleştirileceği ruhsat sahaları İzmir-Manisa Planlama Bölgesi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planına göre ise tarım arazi olarak belirlenen alanlar içerisinde kalmakta olsa da, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü verilerine göre Ahmetli Devlet Ormanı sınırları içerisinde yer alıyor. Proje alanına en yakın yerleşim merkezi 1,38 kilometre kuzeydoğusunda yer alan Ahmetli Mahallesi olurken proje alanının güneyinde yer alan ve dönemsel kullanılan bağ evi ise proje kapsamında talep edilen ÇED Alanlarına ortalama 330 metre mesafede yer alıyor.

“ÇED izni verilmemeli”

ÇED süreci başlayan kalker ocakları ve kırma eleme tesisi projesi ilgili açıklamalarda bulunan Ahmetli Mahallesi Muhtarı Hasan Kaplan, “Ben çevreye zarar verecek olan her şeye karşıyım. Bizim burada her yerde zeytin ağaçları var. Taş ocaklarıyla bizim buranın doğası bozuluyor. Zeytin ağaçlarının bol olduğu, tarımla geçinen yerlere bunların kurulmaması gerekiyor. Mantıklı olarak düşündüğümüzde bu projeye ÇED izni verilmemesi gerekir. Bizim mahallemizde yapmasınlar” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ