Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Ayrancılar’daki sır perdesini açıklıyorum

Ayrancılar’daki sır perdesini açıklıyorum

Ayrancılar’da belediye yetkililerinin bir halı sahayı yıkıp, demirlerini de hurdacıya sattıklarını dün haber yapmıştık.

Haberimiz Ayrancılar başta olmak üzere Torbalı genelinde büyük ses getirdi.

Bunun üzerine biz de araştırmalarımızı derinleştirdik.

Şimdi Ayrancılar’daki bu gizemli olayın sır perdesini kaldırıyoruz…

Bahse konu alan, Akabe firmasına ait 10 dönümlük bir tesis. Bunun 8 dönümü yüksek duvarlarla çevrili. İçerisinde halı saha, yüzme havuzu ve toplantı binası bulunuyor.

15 Temmuz’dan sonra, burası kayyuma devredildi.

Torbalı Belediyesi yetkilileri de burayı yıkıp, hafriyatını hurda olarak satmış. Sadece halı saha malzemelerini değil, taban demirleri ile beraber, toplantı binası ile beraber, ne var-ne yok hepsini satmışlar. Yaklaşık 50 bina kadar hafriyat çıktığı ve yaklaşık hurda değerinin 300 Bin liradan fazla olduğu tahmin ediliyor.

Tabi bunu öğrenen vatandaşlar, duruma tepki gösteriyorlar. Belediye yetkililerine bu hurdaların akıbetini soruyorlar. Onlar da “Sattık, parasıyla da çay-kahve falan aldık” gibi komik bir açıklama yapıyorlar.

Bundan birkaç ay önce Ayrancılar’da bir CHP toplantısında belediye yetkilileri ile CHP’li gençler arasında bıçaklı-sopalı kavga çıkmıştı hatırlarsanız. Bu kavganın sebebinin de bu olay olduğunu düşünüyorum.

Hurda deyip geçmeyin, Menemen Belediye Başkanı usulsüz hurda satışı nedeniyle cezaevine girmiş, başkanlığı düşmüş, belediye meclisinde yapılan seçimde belediye AK Parti’ye geçmişti.

Belediyede öyle bir dönem yaşanıyor ki, başkan var mı yok mu belli değil.

Herkes kafasına göre birşeyler yapıyor, kimin eline ne geçerse alıp götürüyor.

Belediye başkanı, belediye şirketinden kendine huzur hakkı bağlarsa, belediye meclis üyelerine maaş bağlarsa, diğerleri de götürür hurdaları satar, çay-kahve aldım der. Nasıl bir çay-kahve ise artık, 300 Bin liradan fazla ediyor…

Yazık, çok yazık…

Koskoca Torbalı Belediyesi kimlerin eline düşmüş…

“Bizden sonra kıyamet kopsun” diyorlar.

Buradan tüm adli makamları göreve çağırıyorum. Bu işin sorumluları bir an önce tespit edilmelidir ve gereken yapılmalıdır.

Hiç kimse Torbalı halkının, Torbalı Belediyesi’nin, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyemez, yedirmeyiz!

Bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız…

Buradan dürüst ve samimi Cumhuriyet Halk Partili vatandaşlarımıza da sesleniyorum; bakın arkadaşlar mevcut belediye yönetimi en büyük zararı sizin partinize veriyor, en büyük ayıbı size karşı yapıyorlar. Sizlerin helal oyları ile göreve geldiler, hizmet etsinler diye oy verdiniz, gördüğünüz gibi Torbalı’ya çivi çakmıyorlar ama kendilerine her türlü menfaati sağlıyorlar.

Buna en çok sizlerin karşı çıkması ve tepki göstermesi gerekiyor. Çünkü bunlar, sizin partinizin ismini kirletiyorlar…

Daha geçtiğimiz ay belediye başkanı ve meclis üyelerinin, belediye şirketinden kendilerine aylık 8 Bin 900 TL maaş bağladıkları çıktı ortaya, AK Parti ilçe yönetimi afiş yaptırıp parti binasına astı. Afişteki bazı isimlerin; “Fotoğrafımı küçük basmışlar, keşke daha büyük bassalardı, belki 2024’te aday olurdum, reklamın iyisi-kötüsü olmaz” dediklerini duyuyoruz.

Bunları söylerken yüzleri bile kızarmıyor…

Buradan savcılarımıza da bir kez daha sesleniyorum; belediyedeki bu talanı durdurun!

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ