Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Torbalı Belediyesi’ne “hurda” soruşturması

Torbalı Belediyesi’ne “hurda” soruşturması

Gazetemizde yer alan hurda olayının ardından harekete geçen Torbalı Kaymakamlığı, söz konusu iddiaların kapsamlı bir şekilde soruşturulması için bir dosya hazırlayarak İzmir Valiliği’ne gönderme kararı aldı. Valiliğin, gazetemizde yer alan iddialar üzerine Torbalı Belediyesi yetkililerine soruşturma açması beklenirken, İlçe Kaymakamı Ercan Öter, “İddialar oldukça ciddi, biz de ilçe kaymakamlığı olarak gerekli incelemeleri başlatmış bulunuyoruz, konuyu İzmir Valiliği’ne ileteceğiz, takipçisi olacağız” dedi.

ÇAĞLAR: HESABINI SORARIZ

Konuyla ilgili AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar ise yaptığı değerlendirmede, “Basında yer alan iddialar oldukça vahim. Bizler de konunun yakın takipçisiyiz. Hukuka aykırı bir durum tespit edersek hem adli olarak, hem de idari olarak gerekli tüm girişimlerde bulunacağız. Bu konuda kastı ve ihmali olan, Ayrancılar’da çay aldık diyen bazı isimler tespit ettik, şu an için soruşturmanın selameti açısından bu isimleri açıklamayı uygun bulmuyoruz. Ancak soruşturma ilerledikçe bu isimleri de kamuoyuna açıklayacağız. Cumhur İttifakı meclis üyeleri olarak bu işin peşini bırakmayız. Torbalı halkı bu konuda rahat olsun” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Ayrancılar’da bulunan ve 15 Temmuz sonrası kayyuma devredilen bir firmaya ait arazide bulunan halı saha ve idare binası belediye yetkilileri tarafından yıkılmış, buradaki hafriyat hurda olarak usulsüz bir şekilde satılmıştı. Gazete Torbalı olarak o hurdaların satıldığı yeri tespit edip, söz konusu olayı kamuoyuna duyurmuştuk. Haberimiz büyük ses getirirken, ilçe kaymakamlığı da bu iddialar karşısında harekete geçti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ