Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Milli Eğitim tüm tedbirleri aldı!

Milli Eğitim tüm tedbirleri aldı!

Geçtiğimiz günlerde Eğitim-Sen Torbalı Şubesi’nin yaptığı basın açıklamasının ardından Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullardaki çalışmaları hakkında detaylı bilgilendirme yaptı

Eğitim-Sen Torbalı şubesi yüz yüze eğitimin başlaması üzerine PCR testlerinin okullarda yapılmasını talep etmenin yanı sıra Torbalı’nın bazı okullarında hijyen koşullarının sağlanmadığı iddialarını ortaya atmıştı. Bunun üzerine Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şu açıklamada bulundu: “Yaklaşık bir buçuk yıl gibi bir süredir uzaktan eğitimle eğitim- öğretimlerine devam eden, okullarına gidemeyen öğrenciler okullarına, arkadaşlarına, öğretmenlerine kavuştu. Eğitimciler ve eğitim yuvaları olan okullar ise geleceğimizin mimarı olan çocuklarımıza kucak açtı. Salgın hastalık sonrası her türlü pandemi tedbirlerinin alınması, hijyen malzemelerinin temini, okulların bakım, onarım, temizlik gibi fiziki şartlarının hazırlanmasının yanısıra, öğretmen ihtiyacının giderilmesi, ücretsiz kitapların öğrencilere ulaştırılması, yüz yüze eğitime başladığımız ilk hafta öğrencilere yeterli oryantasyon, rehabilitasyon, uyum ve adaptasyon çalışmaları büyük bir titizlikle gerçekleştirildi”

EN GÜVENLİ YER: OKUL

“Okullarımızı İdareci, Öğretmen, Veli ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle öğrencilerimiz açısından en rahat ve en güvenli bir hale getirme gayretiyle okul ziyaretlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Okul ziyaretlerinde bahçe dışında bekleyen velilerle, bahçede oynayan öğrencilerle, okul çalışanlarıyla, öğretmen ve idarecilerle söyleşilerde bulunmak istek, dilek ve temenniler doğrultusunda, çözüm odaklı çalışmalar yapıyoruz. Okul Öncesi ve Özel Eğitim sınıflarına ve ilk ve orta düzeyde eğitim veren bütün eğitim kurumlarına ayrı ayrı önem ve özen gösteren Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer TOSUN yüz yüze eğitimi sekteye uğratacak hiçbir aksaklığın çıkmaması ve önce sağlık diyerek 2021 – 2022 eğitim öğretim yılının sevgi saygı ve sağlıkla geçireceğiz” ifadelerine yer verildi.

ÖNCE GÜVENLİK VE SAĞLIK

Bahçesi caddeye bakan okullarımızın güvenliği için özellikle jandarma ve güvenlik görevlileriyle konuşarak konunun hassasiyeti üzerinde duran Sayın TOSUN, okul bahçelerinde yığılma ve temasın önlenmesi, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi hususunda tavsiyelerde bulunuyor.

SINIF VE ÖĞRETMEN ODALARINDA UYARILARDA BULUNUYOR

Öğrencilere, ne kadar pandemi kurallarına uyarsak, o kadar sağlıklı oluruz ve sağlığımız yerinde olduğu sürece de okullarımıza devam edebiliriz mesajını veren Sayın TOSUN; okumanın, meslek edinmenin ve insanlığa faydalı olmanın üzerinde durdu. Eğitim öğretimin en önemli unsuru olan öğretmenlerimize sağlık ve başarı temennilerinde bulunan Sayın Cafer TOSUN, öğretmenlerimizin de dilek ve taleplerine özenle eğiliyor.

MALZEME SIKINTIMIZ YOK!

Sayın Cafer TOSUN, okul idareci ve çalışanlarına “Devletimiz pandemi sürecini en mükemmel bir şekilde yönetmek adına her türlü hijyen malzemesi desteğini fazlasıyla göndermiştir. Okullarımızda malzemeler yeterli oranda mevcuttur. Bitmesi halinde depolarımızdan temin edilebilir. Hiçbir konuda endişeniz olmasın, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman yanınızdayız.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ