Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Yüz yüze eğitime devam!

Yüz yüze eğitime devam!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim ve öğretimin devam etmesi yönündeki kararlı duruşu ile yaklaşık 19 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmen yüz yüze eğitime başladı. İki hafta içinde okullarda çıkan vakalar kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

Veliler Artık Daha Duyarlı

Zaman zaman basında yer alan vaka ve karantina haberleri öğrenci velilerinde tedirginlik yaratsa da ezici bir çoğunluk kararını yüz yüze eğitimden yana kullanıyor ve eğitimin aksamaması yönünde tutum sergiliyor. Uzmanlar ve eğitimciler ise okullarda küresel salgına rağmen eğitim ve öğretimin devam etmesi yönünde görüş belirtiyor. Gerekli tedbirler alındığı takdirde virüsle birlikte yaşamak ve eğitim-öğretim çalışmalarına devam etmek mümkün. Toplum genelinde aşılamanın yaygınlaşması ile durumun daha iyiye gideceği ifade ediliyor.

Torbalı’da Panik Yapılacak Bir Durum Yok

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre Torbalı ilçesinde çıkan bir kaç vaka, öngörülen sayının oldukça altında. İlköğretim haftası programında bir konuşma yapan Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, yerel basın mensuplarının okullarda görülen pozitif vakalarla ilgili yapılan haberlerin abartılmasının ve yetkililerden bilgi alınmadan haber yapılmasının doğru bir yaklaşım olmadığını, eğitim camiası tarafından verilen emeklere ve sürdürülen olumlu sürece zarar verdiğini ifade etti. Tosun, “eğitim yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz okullarımızda tüm tedbirleri titizlikle uygulamaktadırlar. Bizler İlçe milli eğitim müdürlüğü olarak gerek şube müdürlerinin gerekse okul sağlığı ve iş güvenliği uzmanlarımız ile birlikte sahada sürekli inceleme halindeyiz. Herhangi bir olumsuz durumun oluşmaması için sürekli teyakkuz halindeyiz. Ortaya çıkan vakalar okullarımızdan ve öğrencilerimizden kaynaklı değildir. Velilerimizden çocuklarına bulaşma yoluyla vakalar görülmüştür. Pozitif vaka görülen öğrencilerimize derhal algoritma uygulanarak okula gelmemesi sağlanmaktadır. İkinci vaka halinde ise sınıf kapatılmamakta, uzaktan eğitime geçilmektedir. Bu konuda kesinlikle bir ihmal söz konusu değildir ve süreç bu şekilde işlemeye devam edecektir. Basın mensubu arkadaşlarımın biz eğitimcilerin emeklerini görmezden gelmeyeceklerine ve velilerimizi tedirgin edici haberlere yer vermeyeceklerine inanıyorum. Çocuklar hepimizin çocuklarıdır ve eğitimden mahrum kalmamaları için işbirliği içinde bu zor günleri aşmalıyız” şeklinde konuştu.


Diğer yandan vaka görülen sınıfların uzaktan eğitime geçerek eğitim ve öğretime ara verdikleri, yüz yüze eğitime 14 gün ara verdikten sonra yeniden okullarına geri dönecekleri belirtildi. Okula ara veren öğrenciler, “şimdi gidiyoruz ama yine geleceğiz” diyerek yüz yüze eğitimi sürdürme kararlılıklarını göstermiş oldular.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ