Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

İşte hizmete giren okullar

İşte hizmete giren okullar

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilçedeki okul ve öğrenci sayılarını açıkladı. Son istatistik verilerine göre Torbalı ilçesinde resmi okullarda derslik başına düşen ortalama öğrenci sayıları: okul öncesi 17, ilkokul 20, ortaokul 21, lise 27 olarak tespit edildi

Edinilen bilgiye göre Torbalı ilçesinde sadece 3 merkezi okulda öğrenci yoğunluğunun yaşandığı, bunun nedeninin ise veliler arasında söylentilere dayalı olarak belirli okullara yönelmenin oluşması olarak belirtildi. Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, göreve başladıkları günden bu zamana dek 30 okul ve kurumun inşaatlarının tamamlanarak eğitim ve öğretime hazır hale getirildiğini, Ekim sonu itibariyle resmen tamamlanan okul ve kurum sayısının 33 olacağını belirtti. Tosun, “Yoğun göç alan ilçemizde her yıl yaklaşık 2 bin öğrenci mevcut öğrenci sayılarına ekleniyor. Biz bu artışı karşılamak için sürekli okul inşaatları yaptırıyoruz. İlçemizde derslik başına düşen öğrenci saygılarımız Türkiye ortalamasının ve İzmir ilinin oldukça altındadır. Yeni okullarımız modern ve tam donanımlıdır. Şu an ilçemizde çözüm aradığımız bir tek okulumuz Ayrancılar Ortaokulu’dur. Bu okulumuzla ilgili sorunumuz en kısa zamanda çözülecektir. Amacımız tüm çocuklarımızın en rahat ve donanımlı dersliklerde eğitim ve öğretim görmeleridir” şeklinde konuştu.

152 OKULDA EĞİTİM VERİLİYOR

Torbalı ilçesinde eğitim alanında olumsuz bir tablonun kesinlikle söz konusu bile olmadığını belirten Tosun, “90 resmi 62 özel olmak üzere 152 okul ve kurumumuz var. Ben ve ekibim sürekli sahadayız. Okullarımızın, öğretmen ve öğrencilerimizin eksik ve ihtiyaçlarını yerinde belirleyip ivedi şekilde tamamlıyoruz. Sorunlara derhal çözüm üretiyoruz. Makamımda oturduğum gün sayısı bellidir. Tüm okullarımızı sistemli bir şekilde ziyaret ederek incelemeler yapıyoruz. Hasan Salih Çetinel İlkokulu, Ortaokulu’nu, Dağkızılca, Çapak, Subaşı, yeni yapılan Anadolu liselerimiz, bunları ziyaret eden var mı? Lütfen çalışmalarımızı, emeklerimizi görmezden gelerek olumsuz bir algı içine girmeyelim” dedi.
Yeni eğitim ve öğretim yılında gerçekleştirilecek proje ve etkinliklerden de bahseden İlçe Milli Eğitim Müdürü Tosun, küresel salgına rağmen okullarda gerek uluslararası projelere gerekse öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini geliştirmeye yönelik etkinliklerin planlama çalışmalarını yaptıklarını ve bunların tek tek uygulamaya getirileceğini ifade etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ