Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Kaya, Ahmetli’de konuştu

Kaya, Ahmetli’de konuştu

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, haftasonu bir araya geldiği Ahmetli Mahallesi sakinlerinin sorunlarını dinledi. Kaya, kendisine iletilen sorunlarla yakından ilgilenip, ilgili kurumlara anında talimat verirken, bölgede kurulmak istenen akü tesisi ve taş ocağı hakkında da Torbalı halkının gönlüne su serpecek açıklamalarda bulundu

Önceki gün Ahmetli Mahallesi sakinleri ile bir araya gelen AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya çarpıcı açıklamalarda bulundu. AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın ve ilçe yönetiminin de kendisine eşlik ettiği Mahmut Atilla Kaya, Ahmetli’de oldukça sıcak bir şekilde karşılandı. Köy halkının kendisine ilettiği sorunlarla yakından ilgilenen Kaya, haftasonu olmasına rağmen ilgili kurumları arayarak gerekli talimatları iletti.

“AKÜ TESİSİ GİBİ TAŞ OCAĞINA DA GEÇİT VERMEYECEĞİZ”

Bölgede kurulması planlanan taş ocağı hakkında önemli açıklamalarda bulunan Kaya, “Daha önce akü tesisine izin vermediğimiz gibi, Ahmetli’de taş ocağı kurulmasına da kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Yalnız şunu da siz değerli hemşehrilerimin takdirine sunmak istiyorum, 2019 yılında yerel seçimlerde AK Parti belediyesi gidip yerine CHP belediyesi gelince bu tür tesisler nedense sürekli Torbalı’ya kurulmak isteniyor. Bu tesisleri kurmak isteyen kişilerin CHP ile nasıl bir ortak bağı var, araştırılması lazım. Torbalı’da CHP’li belediye var diye, bu tür tesisler Torbalı’yı tercih ediyorlar. Ama hemşehrilerimizin gönlü ferah olsun, Torbalı sahipsiz değil, bizler buradayız. Bizler olduğumuz sürece Torbalı’nın doğal hayatına, çevresine, tarımsal üretimine, yeraltı sularından, havasına kadar zararlı hiçbir tesise izin vermeyiz. CHP’li belediyeye güvenip, Torbalı’yı sahipsiz sanmasınlar” dedi.

“DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR”

AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın da doğalgaz çalışmalarının yakında başlayacağı müjdesini vererek, “Bölge milletvekilimiz, Torbalı’mızın evladı Mahmut Atilla Kaya vekilimizin de destekleri ile köylere doğalgaz yatırımlarımız son sürat devam ediyor. Bildiğiniz gibi Özbey’de başlattığımız çalışmaları şimdi Yeniköy ve Ahmetli ile sürdürüyoruz. Ancak bir dedikodu yaymışlar, Yeniköy ve Ahmetli’de CHP birinci parti oldu diye buralara doğalgaz getirmeyeceğimizi söylüyorlar. Sizlerden ricam, bu tür art niyetli dedikodulara prim vermeyin. Bizi kendileri ile karıştırıyorlar. Bizler ilçemize hizmet ederken mahallelerin oy oranına göre hareket etmeyiz. Bizim için 60 mahallemiz aynı değerdedir. Türkmenköy’de de CHP birinci çıkıyor ama bakın orada da doğalgaz çalışmalarımızı başlattık. Şimdi Yazıbaşı’ya da en kısa sürede doğalgaz getiriyoruz. Ahmetli ve Yeniköy’de de muhtarlarımız ön başvuruları topluyorlar. Allah’ın izniyle kısa sürede 60 mahallemizin tamamına doğalgaz hizmeti ulaştıracağız. İlçemizin her sorunu ile ayrı ayrı ilgilenmek bizim boynumuzun borcudur” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ