Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Torbalı’da Erasmus Günleri kutlandı

Torbalı’da Erasmus Günleri kutlandı

Her yıl Ekim ayının 14-15 ve 16. günlerinde kutlanan Erasmusdays etkinliği Avrupa projeleri yürüten okullar tarafından kutlandı

Erasmus Günleri kutlama etkinlikleri Avrupa Birliği destekli okul hareketliliği projelerine katılımın teşvik edilmesi, bu alanda farkındalık oluşturulması ve etkinliklerin yaygınlaştırılması amacıyla gerçekleştiriliyor. Türkiye geçen yıl en fazla Erasmusdays etkinliği düzenleyen ikinci ülke oldu. Torbalı Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Torbalı Anadolu Lisesi tarafından ortak düzenlenen Erasmusdays etkinliği Şehit Onbaşı Mustafa Eser Anadolu İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda gerçekleştirildi. Programa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Öney, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Semiha Balseven’in Demokratik Okul Kültürü Oluşturma isimli projenin tanıtımını yaptığı konuşmanın ardından Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü projelerden sorumlu Şube Müdürü Ramazan Öney bir konuşma yaptı. Şube Müdürü Öney uluslararası projelerin ve yabancı dil öğrenmenin öneminden bahsetti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çevrimdışı Konferans Düzenledi

Bu yıl Torbalı ilçesinde uluslararası proje sayısını iki katına çıkarma hedefi koyan Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Erasmus Günleri kapsamında çevrim içi bir konferans yaptı. Projelere hazırlık yapan  eğitimcilerin katıldığı e-konferansta e-Twinning ve Erasmus+ projelerine katılım yol haritası ve konuyla ilgili yürütülen altyapı çalışmalarından söz edildi. İlçede açılan proje yazma kurslarına ve yabancı dil kurslarına çok sayıda öğretmenin başvuru yaptığı ifade edildi. Torbalı ilçesinde uluslararası projelere ilginin artarak devam ettiği belirtildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ