Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Akıl ve zeka oyunları başlıyor


Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Akıl ve Zeka Oyunları Komisyonu çalışmalarına başladı. Önceki yıl Torbalı ilçesinde büyük bir turnuva gerçekleştiren komisyon bu yıl da çalışmalarına devam edecek

Türkiye genelinde TAZOF (Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu) tarafından yürütülen turnuvalar bu yıl da devam edecek. İlkokul Kategorisinde Mangala, Pentago, Equilibrio, Q-Bitz, Ortaokul Kategorisinde ise Mangala, Reversi, Pentago ve Kulami gibi oyunların dahil edildiği turnuvanın ilk etabı okullarda, ikinci etabı ilçe genelinde, üçüncü etabı il genelinde ve final etabı ülke genelinde uygulanıyor. Torbalı ilçe komisyonunda ise İlçe Arge koordinesinde komisyon üyeleri Yaşar Akça, Rıdvan Geçtirtmez, Hamza Bulut, Ayşenur Tonbul, Cansu Yıldız ve Ayten Mazman görev alıyor. Komisyon üyeleri öncelikle öğretmenlere seminerler veriyor. Akıl ve Zeka oyunları eğitimi alan öğretmenler daha sonra okullarında bu oyunların yaygınlaştırılması ve başarılı öğrencilerin turnuvalara dahil edilmesini sağlıyor.

ÖĞRENCİLER HAZIRLANMAYA BAŞLASIN

Torbalı Akıl ve Zeka Oyunları komisyonunun önceki yıl Feray Yamaner koordinesinde çok iyi bir organizasyon gerçekleştirdiğini belirten İlçe Özel büro yetkilisi Hasan Akçap bu alt yapının geliştirilmesi için çalışacaklarını ifade etti. Torbalı temsilcisi öğrencilerin İzmir İl genelinde birincilik aldığını hatırlatan Akçap bu yıl da Torbalı okullarından başarı beklediklerini ve öğrencilerin şimdiden turnuvalara hazırlanmalarını istedi.

CAFER TOSUN’DAN TAM DESTEK

Çalışmalarına başlayan komisyona başarılar dileyen Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun önceki yıl Akıl ve Zeka Oyunları faaliyetlerinin tüm okullara büyük bir hareket getirdiğini ve öğrencilerin severek bu oyunları oynadıklarını belirtti. Tosun, Akıl ve Zeka Oyunlarının öğrencilerin bilişsel alanda gelişmelerine katkı yaptığını, bu faaliyetlerin yaygınlaştırılması yönünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gereken her desteği vereceklerini vurguladı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ