Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

BELEDİYEDE NELER OLUYOR


Torbalı Belediyesi’nde ilginç olaylar yaşanıyor. Bir gecede bir profesörü yedik. Burası Torbalı çukuru, burada dönen siyaset üniversitelerde okutulmaz. İlkokul mezununa profesörü yem ederler burada. Ben Özkan Yıldız’ın yerinde olsam diplomayı duvardan indirir, gider Kazımpaşa İlköğretim Okulu’nda yeniden okula başlarım. Hem de siyah önlükle…

Torbalı’ya ilk geldiği 2019 seçimlerinde tartışmalara sebep olmuştu. İsmail Uygur’un “adaylık diyeti” olarak görüldü. Hem Torbalı kamuoyu, hem de Cumhuriyet Halk Partisi tabanı kendisini benimseyemedi.

Kendisi hakkında birçok iddia atıldı ortaya. Bunların bazıları medyada geniş yer buldu.

CHP seçimi kazanınca, Belediye Başkan Yardımcısı oluverdi. “İsmail Uygur’un bir bildiği vardır” diyen CHP tabanı, bu atamaya itiraz etmedi.

Sonra gördük ki, Uygur da kendisinden pek haz etmiyor. Hatta Yıldız’a “Başkanım” diye hitap edilmesi bile belediye içinde yasaklanmıştı.

Torbalı’daki en yakın kankası Musa Serbest’ti, beraber köy köy geziyorlardı.

Özkan Yıldız, en son belediye meclisindeki başkanlık seçimi ile gündeme geldi. Canlı yayında yaptığı telefon görüşmesinde “Fotoğrafa devam” diyordu.

Derken bir sabah uyandık, Torbalı siyasetinin profesörü Özkan Yıldız görevden alınmış.

Biraz araştırdık, Özkan hoca Giresunlular Derneği’ne kermes yapmaları için yer tahsis etmiş, Mithat Tekin de kendisinden izin alınmadan böyle bir karar verildiği için kızıp Yıldız’ı görevden almış. Hatta bazı medya organlarında “Mithat Tekin masaya yumruğunu vurdu” falan diye yer aldı. Bu olaydan Mithat Tekin için “Başkanlık” hikayeleri türetildi.

Bu işin görünen kısmı. Peki ya perde arkası böyle mi?

Alakası yok!

Geçtiğimiz hafta Pazartesi günü belediye meclisinde bütçe görüşmeleri vardı. Belediyenin 2022 yılı bütçesi oylanacaktı. CHP’li 6-7 meclis üyesi bu toplantıya katılmama ve bütçeyi boykot etme kararı aldılar.

Akıllarıca meclise gelmeyeceklerdi, Cumhur İttifakı’nın ret oyları ile bütçe meclisten geçmeyecekti. Böyle durumlarda belediye bütçesi Danıştay’a gidiyor, meclisin komple tasfiyesi bile mümkün oluyor.

Yani sizin anlayacağınız, Özkan Yıldız ve bazı CHP’li meclis üyeleri Mithat Tekin’in başkanlığını düşürmek istediler.

Meclis günü CHP grubu bir araya geldi. Meclise gelmeyecek olan bazı CHP’li isimler Özkan Yıldız’ı satmışlardı. Meclise sadece 4 kişi gelmedi; Özkan Yıldız, Yıldırım Baytekin, Sultan İpekli ve Özkan Altun.

Mithat Tekin sayısal duruma baktı, bütçenin geçmesi Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Mehmet Baykara’nın vereceği oya bağlıydı. Hemen telefon trafiği yapıldı, Baykara’nın oyu ile bütçenin geçmesi garantiye alındı. Aksi halde CHP’li diğer meclis üyeleri de meclise gelmeyecek, çoğunluk sağlanamadığı için bütçe meclisi ileri bir tarihe ertelenecekti. Bu seçenek de Mithat Tekin’in masasında duruyordu.

Bütçe meclisinden sonra toplantılar yapıldı ve Mithat Tekin, Özkan Yıldız’ı görevden aldı.

Şimdi asıl soru şu; Özkan Yıldız bundan sonra ne yapacak? Aynı meclis üyeleri ile “siyasi isyana” devam mı edecek?

Mithat Tekin’e muhalefet edip, meclis çalışmalarını mı kilitleyecek?

Eğer dik duruş gösterebilirse, bunu yapacak imkanı var.

Afet Uygur ile Sefer İpekli’nin de aralarının açık olduğu biliniyor. Torbalı Belediyesi’nde bir güçler savaşı var. Bir taraftan Afet Uygur-Mithat Tekin ekibi, diğer taraftan Sefer İpekli-Özkan Yıldız ekibi…

Bence bu savaşın sonunda kazanan Sefer İpekli, kaybeden Mithat Tekin olur…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ