Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Erol Günaydın görevden alındı


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Yönetimi haftalık olağan toplantısını Başkan Deniz Yücel idaresinde gerçekleştirdi. İl Yönetimi toplantıda flaş bir karara imza attı. CHP Torbalı İlçe Başkanı Erol Günaydın ve yönetimi, il yönetiminin oy birliğiyle verdiği kararla görevden alındı.

SANCILI SÜRECE İKİ İSTİFA EKLENMİŞTİ

Belediye Başkanı İsmail Uygur’un geride kalan Nisan ayında yaşamını yitirmesinin ardından yereldeki iktidarını AK Parti tarafından yargıya taşınan seçim sonunda Mithat Tekin’in zaferiyle koruyan CHP’de örgüt sancılı süreçler yaşamıştı. CHP Torbalı İlçe Başkanı Erol Günaydın yönetimindeki örgütün bu süreçteki yıpranmışlığına bir de 2 meclis üyesinin istifası eklenmişti.

GÜÇLÜ REFLEKS GÖSTERMEMESİ TARTIŞMA KONUSU OLMUŞTU

Günaydın yönetimindeki örgütün performansı zamanla tartışma konusu olurken son kriz AK Parti tarafından gündeme getirilen ‘bankamatikçi meclis üyeleri’ iddiasıyla patlak vermişti. Belediye Başkanı Mithat Tekin ve bazı meclis üyelerinin Torbel şirketinden huzur hakkı almasına tepki gösteren AK Parti Torbalı cephesi ilçe başkanlığına astığı pankart ve ilçede konu hakkında dağıttı broşürlerle muhalefetin dozunu artırdı. İddialar ilçede ve CHP cephesinde de sıkıntı yaratırken İlçe Başkanı Günaydın’ın bunlara karşı güçlü bir refleks göstermemesi de yönetiminin bir kez daha tartışma konusu olmasına yol açmıştı.

FATURA DERDİNE DÜŞTÜ, AK PARTİ’YE KARŞI VARLIK GÖSTEREMEDİ

Göreve geldiği günden bu yana hem parti tabanında hem de ilçe kamuoyunda yoğun eleştirilere maruz kalan Erol Günaydın, AK Parti İlçe Başkanı Selman Günaydın ve AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar’ın karşısında varlık gösteremedi. Siyasi performansı ile sınıfta kalan Erol Günaydın’ın belediyeye yüklü miktarda fatura kestiği iddiaları bardağı taşıran son damla oldu. Erol Günaydın ve İlçe Yönetimi, son olarak belediye tarafından düzenlenen Bodrum gezisine katılmış, bu ziyaret de geniş yankı uyandırmıştı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ