Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Merinos’ta üretim tekrar başladı!

Merinos’ta üretim tekrar başladı!

Yıllar sonra üretimlerine tekrar başlayan Merinos’u ziyaret eden TTO Başkanı Olgun, planlanan yatırmaların gerçekleşmesi ile 1000 kişiye istihdam sağlanacağını müjdeledi

Torbalı’daki 600 dönümlük tesise yatırımları sürdürecek olan Merinos, yıl sonuna kadar 300 kişiyi daha istihdam etmiş olacak. Şu an 3 vardiyada 150 kişinin çalıştığı üretim tesisinin yanı sıra yeni tesisler için de inşaat çalışmaları başladı. Planlama aşamasındaki yatırımların da bitmesi ile toplamda 1000 kişiyi istihdam sağlanmış olacak. Yeniden faaliyete başlayan firmayı ziyaret eden Torbalı Ticaret Odası (TTO) Başkanı Abdulvahap Olgun, Merinos’un ilçede yeniden hizmete başlamasından dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Yatırım İzmir’e Nefes Aldıracak

Milyarlarca liralık yatırım sonucu üretime başlayan ve bir yandan da yatırımların sürdüğü tesisi gezen Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, “Merinos’un Torbalı’da üretimini durdurması bizleri son derece üzmüştü. Öncelikle yeniden ilçemize yatırım yapan ve kısa sürede yüzlerce kişiyi istihdam eden Erdemoğlu Holding’in patronu Sayın İbrahim Erdemoğlu’na teşekkür etmek istiyorum. Biz ilçemizde daha çok yatırım olmasını istiyoruz. Gerek ham maddeye yakınlık, gerek lojistik imkânı gerekse de kalifiye eleman avantajları olsun Torbalı yatırımcı için bulunmaz bir nimet. Sanayiyle büyüyen bir kentiz. Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarını bünyemizde bulunduruyoruz. Yeni yatırımlara ve müteşebbislere kapımız açık. Biz oda olarak her zaman üreten, istihdam yaratan, katma değer üreten herkesin yanında olmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İstihdama Büyük Katkı

İzmir ve çevre ilçelerden de personel tedarikinde bulunan Merinos, kademeli olarak her hafta 100 kişiyi istihdam ediyor. Oryantasyon ve eğitim sürecini tamamlayan personeller, montajı tamamlanan makinelerde iş başı yapıyor. Şimdilik 59 dokuma makine ile halı ve battaniye üretimini sürdüren Merinos, personel alımını da hızla sürdürüyor. Hızlı bir şekilde büyüyen ve entegre bir tesis haline gelen Merinos’ta iplik olarak giren ürün fabrikadan paketlenmiş ürün olarak çıkıyor. Tüm safhaları Torbalı’daki tesislerde gerçekleşecek olan ürünler, Tüm Türkiye’deki zincir marketlerin yanı sıra yurt dışına da ihraç ediliyor. Kendi makinelerini üreten firma, istihdam alanında hem Torbalı’ya hem de İzmir’e nefes aldıracak. 2 yıl içerisinde 1000 kişinin istihdam edileceği tesiste, personelin neredeyse tamamı Torbalı ve İzmir’den karşılanacak. İş başvurularını kabul eden tesis, bir yandan da hızla üretimini devam ettiriyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ