Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

AK Parti’den meclise iki önerge

AK Parti’den meclise iki önerge

Torbalı Belediyesi Kasım ayı olağan belediye meclis toplantısı bugün gerçekleşti. Oldukça sakin bir havada gerçekleşen belediye meclis toplantısında CHP’nin oturma düzeni meclis gündeminin önüne geçti

Torbalı Belediyesi Kasım ayı olağan belediye meclis toplantısı bugün gerçekleşti. Toplantının en önemli gündem maddelerinden biri daha önce iptal edilen Göztepe Spor tesislerinin yeniden gündeme alınması oldu. Bu konuda söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “Bu konuda biz daha önce bulunduğumuz noktadayız. Göztepe de bizim kulübümüz, Altay da bizim kulübümüzdür. Bizim derdimiz ilçemize bir spor kompleksi yapılsın, bizim çocuklarımız gençlerimiz de bu tesisten faydalansın, imzalanacak olan protokolde belediyemizin çıkarları korunsun” ifadelerini kullandı. Belediye Başkanı Mithat Tekin de, İsmail Uygur’un sağlığında iptal ettiği protokol için “O gün öyle davranmamız gerekiyordu, bugün böyle davranmamız gerekiyor” dedi.

AK PARTİ’DEN MECLİSE İKİ ÖNERGE

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Parti Belediye Meclis üyesi Nurettin Albaş, köylerde yaşayan vatandaşların ulaşım sorununu gündeme getirdi. Belli bir saatten sonra insanların köylerine gitmekte sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Albaş bu sorunun çözülmesini istedi. Belediye meclisine bir önerge de AK Parti Belediye Meclis üyesi İlknur Demirtaş’tan geldi. Demirtaş, ilçedeki bozuk yolları gündeme getirerek özellikle okul önlerinde çocukların çamurdan geçmek zorunda kaldıklarını ve büyük sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi. Belediye Başkanı Mithat Tekin, her iki önerge ile ilgili gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.

CHP İL BAŞKAN YARDIMCISI MECLİSİ İZLEDİ

Torbalı Belediyesi meclis toplantısını Yerel Yönetimlerden Sorumlu CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı İsfahan Naki de izledi. Son belediye meclis toplantısında boykot kararı ile sarsılan ve 4 meclis üyesinin toplantıya gelmemesi CHP içinde büyük krize sebep olmuştu. Aralarına önemli sorunlar olduğu bilinen CHP’li meclis üyelerinin, bu sorunları belediye meclisine taşımamasını isteyen CHP İzmir İl Yönetimi’nin, İsfahan Naki’yi gözlemci olarak gönderdiği düşünülüyor.

CHP’DE YAŞANANLAR OTURMA DÜZENİNE YANSIDI

CHP’de yaşanan İlçe Başkanlığı krizi, belediye başkan yardımcılığı krizi ve boykot krizi, oturma düzenine de yansıdı. Kısa bir süre önce görevden alınan Belediye Başkan Yardımcısı Özkan Yıldız, daha önce meclisin en ön sıralarında otururken bu toplantıda en arka sıralara geçmesi dikkat çekti. İsmi İlçe Başkanlığı için Yıldız Sivrikaya da daha önce arka sıralarda otururken, bu toplantıda birkaç sıra ön tarafa geçtiği görüldü. Son olarak Pancar’da yaşanan olayla birlikte yeniden gündeme gelen meclis üyelerinin maaş almasına tepki olarak, Torbel’den huzur hakkı alan meclis üyelerinin en ön sıralara oturması dikkat çekti. Belediye Başkanı Mithat Tekin ile fikir ayrılığı yaşayan meclis üyeleri, arka sıralarda otururken, Tekin ile iyi anlaşan meclis üyeleri ise ön sıralarda oturdu. CHP’nin belediye meclisindeki oturma düzeni, partide yaşananları da özetlemiş oldu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ