Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

CHP’de Övünç Demir dönemi!

CHP’de Övünç Demir dönemi!

CHP’de yaşanan ilçe başkanlığı düğümü çözülmek üzere. CHP’ye yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre İlçe Başkanlığı’na Övünç Demir ismi geliyor. Demir’in göreve gelmesiyle beraber merhum belediye başkanı İsmail Uygur’un ekibi de tasfiye olacak. Köklü değişiklikler yapması beklenen Övünç Demir’in Ali Yakupoğlu ve Kerim Alten’in yetkilerini alarak Zabıta olarak görevlendireceği, Burak Akkol’un da görevine son vererek işten atacağı iddia ediliyor. Yine Övünç Demir’in atanmasıyla birlikte İlker Yıldız’ın başkan yardımcılığı hayali de suya düşecek. 2019 seçimlerinden sonra Övünç Demir’i destekledikleri gerekçesiyle işten çıkarılan CHP’li gençler yeniden belediye kadrolarında görevlendirilecek.

ÖVÜNÇ DEMİR İÇİN “ANCA 23 NİSAN’DA KOLTUĞA OTURUR” DEMİŞLERDİ

Övünç Demir’in İlçe Başkanı olmasından sonra, Demir için “Anca 23 Nisan’da koltuğa oturur, ona CHP’de ekmek yok” diyenlerin ne yapacağı merak konusu oldu. Demir için en büyük karalamaları yapan Burak Akkol liderliğindeki genç ekibin istifayı göze alabileceği konuşuluyor.

MECLİS ÜYELERİ MAAŞ ALAMAYACAK

Övünç Demir’in yapacağı önemli bir değişiklik de Belediye’den maaş alan CHP’li meclis üyeleri ile ilgili olacak. Demir’in bu uygulamaya son vermesi bekleniyor. Belediye kaynaklarının sadece belediye hizmetlerinde kullanılması sağlanacak.

BAŞKAN YARDIMCISI ATAYACAK

Belediye Başkan Yardımcısı Özkan Yıldız’ın görevden alınmasıyla boşalan başkan yardımcılığı makamına da atama yapması beklenen Övünç Demir’in belediyeyi kendi ekibiyle yönetmesi bekleniyor. Demir’e yakın isimler, belediyeyi gerçek Cumhuriyet Halk Partili kadroların yöneteceğini söylüyorlar. Özkan Yıldız’ın iade edilmesi durumunda kararı iptal edeceği ve Mithat Tekin’e geri adım attırmayacağı iddia ediliyor.

UYGUR’A TWİTTER’DA TAG AÇMIŞLARDI

2014 ve 2019 seçimlerinde Belediye Başkan aday adayı olan Övünç Demir, İsmail Uygur’a karşı yaptığı muhalefetle biliniyor. Daha önce Uygur’a karşı kampanyalar başlatan Övünç Demir ekibi, Uygur için “küfürbaz, çakal, Türkçe olimpiyatları sponsoru, kendisinin ve eşinin heykelini yaptıran adam” gibi çirkin ifadeler kullanmışlardı.

2024’TE ADAY OLACAK

Övünç Demir, CHP İlçe Başkanı olduktan hemen sonra kolları sıvayıp Torbalı’nın sorunlarını bir bir çözecek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in de desteğini arkasına alan Demir bozuk yollar ve meydan projesi gibi çalışmaları tamamlayarak CHP’nin 2024 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olacak.

İPEKLİ’NİN VEKİLLİK HAYALİ SUYA DÜŞECEK

Övünç Demir’in İlçe Başkanı olması Sefer İpekli’nin de vekillik hayalini suya düşürecek. Geçtiğimiz dönem İzmir 1.Bölgeden milletvekili adayı olan İpekli’nin 2023 seçimlerinde ön sıralardan vekil olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Övünç Demir’in göreve gelmesi durumunda kendi milletvekili adayını çıkaracağı konuşuluyor.

AFET UYGUR VE SEFER İPEKLİ BİR ARAYA GELİR Mİ?

Öte yandan Övünç Demir’in İlçe Başkanlığına karşı çıkan Afet Uygur ve Sefer İpekli’nin aralarındaki sorunları bir kenara bırakıp bir araya gelecekleri, Yıldız Sivrikaya veya Yıldırım Baytekin isimlerinden birisini destekleyebileceği konuşuluyor. Uygur ve İpekli’nin yakın çevresine; “2009’da İbrahim Öz’e, 2014’te Ufuk Yörük’e, 2019’da Övünç Demir’e kaptırmadığımız belediyeyi şimdi bir atama ile kaptıracak değiliz. Belediyeyi bizim belirleyeceğimiz kadrolar yönetecek” dedikleri ifade ediliyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ