Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Milli Eğitim servisleri denetledi

Milli Eğitim servisleri denetledi

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri okulu olmayan köylerde oturan öğrencileri taşıyan araçları denetledi

Taşımalı eğitim sistemi kapsamında az sayıda öğrencinin ikamet ettiği köylere devlet tarafından servis hizmeti veriliyor. Öğrencilerin okulu olan en yakın köylere servislerle taşınarak eğitim ve öğretim görmeleri sağlanıyor. Taşımalı eğitimde servis hizmeti veren araçlar Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından düzenli bir şekilde denetleniyor. Araçların öğrenci taşıma konusunda tüm resmi kurallara uyması ve ilgili yönetmeliklerde belirtilen belgelere sahip olmaları gerekiyor. Okul idareli öğrencilerin okula teslimi ve ayrılışı sırasında her gün kontrol listesi tutuyor. Serviste küresel salgın tedbirleri titizlikle uygulanıyor.

HASSASİYETLE DENETLENİYORLAR

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Nilüfer Buyruk ve Abdurrezak Kaldan denetim yaptıkları Dağkızılca ve Subaşı’da bulunan okullara servis yapan araçların gerekli resmi mevzuata uygun olduklarını, dezenfeksiyon işlemlerinin yapıldığını ve tüm güvenlik önlemlerinin alındığını tespit ettiler. Şube Müdürü Buyruk, öğrencilerin sağlık ve güvenliği için verilen servis hizmetinin en iyi düzeyde olmasını beklediklerini ve bu amaçla gerekli tüm detaylara dikkat ettiklerini ifade ederken ilçede taşımalı eğitimde kullanılan tüm araçların denetimden geçeceğini belirtti.

ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ ÖĞLEN YEMEĞİ

Köyüne en yakın okullara servisle giden öğrenciler tam gün eğitim aldıklarından öğlen yemeğini eğitim aldıkları okulda yiyorlar. Devlet taşımalı sistem kapsamında eğitim alan öğrencilere ücretsiz yemek hizmeti sağlıyor. Torbalı köylerinde bulunan okullar gerek fiziki donanım gerekse eğitim kalitesi bakımından oldukça iyi seviyede.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ