Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

2023’E HANGİ YÜZLE ÇIKACAĞIZ

2023’E HANGİ YÜZLE ÇIKACAĞIZ

Sultan ALPARSLAN’ın MALAZGİRT ZAFERİ ile ANADOLUYA resmen ayak basan ALPEREN’ler ve onların yetiştirdiği ANADOLU ERENLERİ (Mevlana, Yunus Emre, Pir Sultan Abdal, Hacı Bektaşi Veli ve binlerce ALPEREN) TÜRK Milletinin insanlık anlayışını ve İslamiyet’in evrensellik ruhunu Anadolu insanı ile tanıştırmışlardır.

200 yılı aşkın süre ANADOLU’DA insanlığa ışık tutacak bir tarih yazan Müslüman Türk Milleti, FATİH’ in 1453 yılında İstanbul’un Fethiyle, Avrupalının karanlık ortaçağını kapatıp yeni bir çağla insanlığın tanışmasına vesile olmuştur.  “Yaratılanı severiz yaratandan ötürü “  anlayışını gittiği her yere aşılayan bu Müslüman Millet nasıl olduğu bilinmez bir garabetle bu günlere nasıl geldiği bir bilmecedir. Aslında sağduyu ile düşünüldüğünde bilmece olmadığı rahatlıkla görülür ama içimizde bulunan çok bilenler bu milletin yakasını bırakmaz

Büyük Komutan, Devlet adamı Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları ve Şehitlerimizi hatırlayıp anarken, hamasi söylemleri bir kenara bırakarak, şartlanmışlık ve şarlatanlık hislerinden uzaklaşıp, Tarihi gerçekleri görebilen bir nesil yetiştirmeye çalışan Kurum ve Kuruluşların horlandığı ve aşağılandığı bir sistem girdabı içinden kurtulamayan Milletimizin tarihi geçmişi ve gerçekleri çok iyi incelenmelidir.

Geçen çağlar içerisinde TÜRK,  Müslüman TÜRK ve Anadolu toplumlarının değer yargıları ile diğer dünya toplumlarının ve Avrupa toplumlarının değer yargıları arasındaki farkı görüp kuracağımız bir terazinin göstergeleri bize doğruları gösterecektir.

Bir tarafta, kız çocuklarını diri diri toprağa gömen ve kadına hiç değer vermeyen Arap toplumu,

Diğer tarafta, kadınlarının Meclislerde söz sahibi olduğu bir Türk toplumu,

Bir tarafta, tüm dönemlere ilmi ve ahlakı ile ışık tutan Türk, Müslüman Türk, Arap ve Fars âlim ve ilim adamlarının baş tacı edilmesi, 

Diğer tarafta, Avrupalının, İlim adamlarını deli diyerek sokaklarda gezdirip ve Giyotinlerde cezalandırması, 

İslam âlemi ile Müslüman TÜRK dünyası, Neden bugün bu durumda? diye kendimize sorabiliriz,

Kültüründen uzaklaşıp eğitimsiz kalan toplumlar istenilen zeminlere sürüklenmeye müsait toplumlardır.

Allah rızası için tarihimizi ve bu günümüzü inceleyip, aradaki farkı görüp kendimizi gerçek yönümüze çevirmeliyiz.

Milli ve Manevi değerlerimize, Tarihimize yakışır bir üslupla sahip çıkıp, Mücadelesini madde üzerine değil Manevi değeri yüksek Tarih, Aile, Millet, Vatan ve Devlet şuuru ile yapan ve tüm bu değerlere sahip, koruyup kollama misyonu olan vizyon sahibi lider ve kadrolarını seçebilme özelliğimizi yakalamamız gerekmektedir.

Tarihi, zamanına ve şartlarına göre değerlendiripondan güç alarak kararlarımızı vermeliyiz.

Öğrenmemiz gereken tarih, Baltacı ile katarina ilişkisi gibi Müslüman Türkün Adap ve Ahlakına yakışmayan uyduruk söylentileri değil, İstanbul’un fethinin, Yavuz Sultan Selim’in Halifeliği Osmanlıya getirmesinin, Çanakkale Müdafası’nın, İstiklâl Savaş’ının sebep ve sonuçlarını öğretecek tarihimizi okumalıyız.

Lozan da kaybettik, satıldık yaygaralarını değil, Müslüman Türk’ ün Lozan da yüz yıllık bir zaman kazandığını ve Bu kazandığımız yüz yılda neler yapabildiğimizi ortaya koyup tartışmalıyız.

40 yıldır yok edemediğimiz Terörün, işbirlikçilerinin ile destekçilerinin tarihini iyi bilip bugünkü durumunu değerlendirmeliyiz.

Avrupa Ortadoğu’da ne yapmak istiyor sorusundan önce, Osmanlı o toprakları nasıl elinden çıkardı sorunun doğru cevabını bulup, (2023 yılı) Cumhuriyetin Yüzüncü yılına nasıl ve ne yüzle çıkacağımızın hesabını yapmalıyız.

10.Yıl Marşını “Çıktık açık alınla” diye okumadan önce, alınlarımızın çuvalla neden ve nasıl kapatıldığının analizlerini yapmalıyız.

Yıllardır, mal, mülk, para ve makam peşinde koşmuşuz da örfümüz, ahlâkımız, Dinimiz, Diyanetimiz. Vatan topraklarımız yağmalanırken, neden uyumuşuz hala daha uyuyoruz.

Bunları sorgulamalıyız.

Hiçbir şekil ve zamanda,

Tarih şuuru olmadan Milli şuur’a sahip olunamayacağını ve Milli uyanışın gerçekleşemeyeceğini bilip görüp, anlamalıyız.

ALLAH’A EMANET OLUNUZ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ