Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Çeşmelerden çamur akıyor

Çeşmelerden çamur akıyor

Torbalı’da önceki gün etkili olan yağmurun ardından bu sabah musluklarını açan vatandaşlar çeşmelerden su yerine çamur aktığını gördüler. Konuyla ilgili belediye yönetimine ateş püsküren AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, “Artık yeter” dedi

Torbalı’da önceki gün etkili olan sağanak yağışlar ilçedeki altyapı eksikliğini de gün yüzüne çıkardı. Büyükşehir Belediyesi’nin kazı çalışmaları nedeniyle bozulan yollara bir de kanalizasyon eksikliği eklenince sokaklar gölete döndü, rögarlar taştı. Bu sabah musluklarını açan vatandaşlar, çeşmelerden su yerine çamur aktığını gördüler. Vatandaşın tepkisine kayıtsız kalmayan AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, belediye yönetimine ateş püskürdü.

TORBALI’DA BELEDİYECİLİK 2019’DA BİTTİ

Torbalı’da belediyecilik yapılmadığını belirten Günaydın, “2019’da CHP’li belediyenin göreve gelmesinden bu yana Torbalı’da belediyecilik yapılmıyor. Düzgün yaptıkları bir tane iş yok. Bozuk yolları soruyoruz içme suyu getirdiklerini söylüyorlar, muslukları açıyoruz getiriyoruz dedikleri suyun yerine çamur akıyor. Yollar köstebek yuvası oldu, musluklardan çamur akıyor, her yağmurda sokaklar gölete dönüyor, rögarlar taşıyor. Ne kanalizasyon var, ne yağmur suyunun tahliye edileceği bir kanal var, ne de temiz bir içme suyumuz var. Vatandaş belediyeye gidip soruyor yanıt alamıyor. Bir de üstüne üstlük, belediyeye şikayete giden vatandaşları darp ediyorlar. Birileri halkın belediyesini mafyöz yöntemlerle yönetmeye çalışıyorsa, bunun hukuk karşısında bedeli olur, onu net bir şekilde hatırlatayım” dedi.

BELEDİYE, HİZMET KONUSUNDA İFLAS ETMİŞTİR

İçme suyunun ihmale gelmeyeceğini belirten Günaydın, “Torbalı’da musluk suyunu içmeyi geçtik ama bu suyla çamaşır-bulaşık yıkayan var, yemek yapan var, yıkanan var. Çocuklarına bu suyu içirmek zorunda kalan insanlar var. Bu çamurlu suyun insan sağlığı üzerindeki etkilerini tartışmaya gerek yok. Hizmet konusunda maalesef Torbalı Belediyesi iflas etmiştir. Vatandaşına temiz su bile sağlayamayan bir belediyecilik zihniyeti ile karşı karşıyayız. Torbalı halkı size 5 yıllık bir yetki verdi diye bu yetkiyi suiistimal etmeye hakkınız yok. Bilmemek ayıp değil, belediyeciliği bilmiyorsanız gelin biz size öğretelim. Torbalı halkı da daha fazla mağdur olmasın” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ