Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Belediye işçileri yalnız değil

Belediye işçileri yalnız değil

Torbalı Belediyesi’nde sendika mücadelesi devam ediyor. Belediye işçilerinin büyük bir bölümü Belediye-İş Sendikası’na üye oldu. Sendikaya üye olan işçilerin mobbinge maruz kalması, baskı ve zulümle işten çıkarılmaya varan uygulamalara maruz kalması üzerine geçtiğimiz gün sendika yönetimi Torbalı’ya gelerek belediye önünde eylem yaptı. Belediye Başkanı Mithat Tekin’e çağrıda bulunan Belediye işçileri, Anayasal haklarını istediler.

KIŞ GÜNÜ İŞSİZ KALDILAR

Sendikaya üye oldukları gerekçesiyle kış günü işten çıkarıldıklarını belirten Torbalı Belediyesi işçileri, aileleri ile birlikte belediye karşısında çadır kurarak mücadeleye devam edeceklerini belirttiler. Torbalı’daki işçilere bir destek de İstanbul’dan geldi. Bakırköy Belediyesi’nde de benzer şekilde sendika eylemi yapan işçiler, açtıkları pankart ile Torbalı Belediyesi işçilerine destek verdiler.

CHP’DEN MİTHAT TEKİN’E BÜYÜK TEPKİ

Belediye Başkanı Mithat Tekin, sendikaya karşı takındığı tavır ile CHP içerisinden de büyük tepki çekiyor. Parti tabanı Tekin’in yanlış yaptığını belirtirken geçtiğimiz hafta gerçekleşen CHP İzmir İl Yönetimi toplantısında da bu konu masaya yatırıldı. İl yöneticileri, Mithat Tekin’i partiden ihraç etmeyi görüştüler. Yine önceki gün CHP İlçe Başkanı Övünç Demir ile görüşen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de masasında bu konunun olduğu belirtildi. Şimdi gözler Belediye Başkanı Mithat Tekin’e çevrilmiş durumda.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ