Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Din öğretmenlerine seminer

Din öğretmenlerine seminer

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün DKAB öğretmenlerine yönelik olarak uygulanmasını öngördüğü DÖGEP (Din Kültürü Öğretmeni Gelişim Programı) kapsamında Torbalı İlçesinde görev yapan DKAB (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) öğretmenlerine yönelik “Güncel Temalar” konu başlığı altında bir seminer gerçekleştirildi.

Torbalı Anadolu Fen ve Sosyal Bilimler Proje İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda yapılan seminere konuşmacı olarak Kâtip Çelebi Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İskender Şahin davet edildi. Temel Dini Bilgiler derslerinde yer alan inanç konularının güncel meseleler bağlamında ele alınması ve bu konuların öğretiminde kullanılan özel öğretim yöntemleri; çözüm önerileri ve temel yaklaşımlar alt başlığı altında seminer sunan Doç. Dr. İskender Şahin, özellikle günümüzde öğrencilerin inanç konularında eksiklik yaşadığını ve zihinlerini karıştıran pek çok sorularının olduğunu ,Din Kültürü Öğretmenlerine bu konuda çok büyük sorumluluklar düştüğünü, öğrencilerin zihinlerindeki sorulara güzel ve kucaklayıcı bir yaklaşımla,  tatmin edici cevaplar verebilmek adına kendilerini her alanda yetiştirmeleri gerektiğini vurguladı.

ÖĞRETMENLERDEN YOĞUN İLGİ

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Cafer Tosun’un da iştirak ettiği DÖGEP seminerine, Torbalı İlçesinde görev yapan tüm kadrolu, sözleşmeli ve görevlendirme Din Kültürü Öğretmenleri katıldı. Organizasyondan sorumlu Torbalı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Başyardımcısı Ahmet Subaşı programın sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Cafer Tosun’u, Doç. Dr. İskender Şahin’i tebrik etmek üzere sahneye takdim etti. Sayın Cafer Tosun, verdiği güzel bilgi ve mesajlardan dolayı konuşmacı akademisyeni tebrik ettikten sonra Din Kültürü Öğretmenlerine hitaben kısa bir konuşma yaptı. Dögep Seminer toplantısı katılımcı öğretmenler tarafından büyük ilgi gördü.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ