Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Günaydın’dan asgari ücret açıklaması

Günaydın’dan asgari ücret açıklaması

AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, açıklanan asgari ücret için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Günaydın, açıklanan rakamın hem işçiyi hem de işvereni koruduğuna dikkat çekti

2022 yılı için açıklanan asgari ücretin beklentilerin çok üzerinde olduğuna değinen AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, “19 yıldır işçiyi, emekçiyi enflasyona ezdirmeyen, asgari ücretliyi, dar gelirliyi mağdur etmeyen Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan bu yıl da yüzde 50 gibi rekor bir artışla asgari ücreti 4 Bin 250 lira olarak açıklamıştır. Enflasyon oranının çok çok üzerindeki bu tarihi artış nedeniyle sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

“VERGİ MUAFİYETİ İŞVERENİ DE KORUDU”

Açıklanan asgari ücretin damga ve gelir vergisinden muaf tutmanın işvereni de koruduğuna dikkat çeken Günaydın, “Asgari ücret belirlenirken piyasa koşulları ve işveren de göz önünde bulunduruldu. Özellikle asgari ücretin gelir ve damga vergisinden istisna tutulması işvereni de korumuştur. AK Parti hükümeti, iktidara geldiği günden bu yana vatandaşlarımızı enflasyona, faize, döviz kuruna ezdirmedi. Bundan sonra da ezdirmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ