Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Seçime itiraz edecekler!

Seçime itiraz edecekler!

Pazar günü gerçekleşen ve mevcut başkan Cıva İsmail Akman’ın zaferiyle sonuçlanan Torbalı Şoförler Odası seçimine itiraz edilecek. Seçim sonuçlarından ziyade, seçimde yaşananların gündeme geldiği Torbalı Şoförler Odası seçimlerine “iptal istemi” ile itiraz edilecek

Pazar günü gerçekleşen Torbalı Şoförler Odası seçimlerine gölge düştü. Mevcut başkan Cıva İsmail Akman’ın kazandığı seçimde yaşanan gerginlikler, seçim sonuçlarının önüne geçmişti. Başkan adaylarından Musa Yukarı’nın adaylığının kabul edilmemesi, İsmail Akman’ın listesinin kabul edilmemesi, oy verme işlemi başladıktan sonra Cıva İsmail Akman’ın listesini yenileyip oy kabinlerine koyması, Bin 100 üyesinin bulunduğu Torbalı Şoförler Odası seçimlerinde 9 kişiden oluşması gereken yönetim kurulu listesinin 7 kişiden oluşması ve seçimde yaşanan olaylar mahkemeye taşınacak. İtirazların kabul edilmesi durumunda Cıva İsmail Akman’ın başkanlığı düşürülecek ve seçimler yenilenecek.

CIVA’NIN BAŞKANLIĞI DÜŞECEK Mİ?

Mahkemeye yapılacak olan itirazların kabul edilmesi durumunda, seçimden 362 oy alarak galip ayrılan Cıva İsmail Akman’ın başkanlığı düşebilir. Mahkeme, Akman’ın listesini geçersiz kabul ederse, Musa Yukarı’nın yerine aday olan ve seçimde 2. En yüksek oyu alan Hüseyin Hascanlı oda başkanı olacak. Mahkeme seçimleri tümden iptal etme kararı alırsa, bu kez de seçimler yenilenecek. Bu durumda, daha önce 2 yılını doldurmadığı gerekçesiyle adaylığı kabul edilmeyen Musa Yukarı, bu kez aday olabilecek. Şoför esnafı şimdi mahkemenin vereceği kararı bekliyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ