Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Yönetim Kurulu değişiyor

Yönetim Kurulu değişiyor

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen ve yaşanan olaylarla gündemden düşmeyen Torbalı Şoförler Odası seçimlerine yapılan itiraz, mahkeme tarafından kabul edilerek haklı bulundu

Geçtiğimiz Pazar günü Aydın Sezer Düğün Salonu’nda gerçekleşen Torbalı Şoförler Odası seçimlerini mevcut Başkan Cıva İsmail Akman kazanmıştı. Seçim, sonuçlarından çok yaşanan skandallarla gündeme gelirken, seçim kurulunun büyük bir hataya imza attıkları ortaya çıktı. Seçimin ardından önceki gün yapılan itirazlar mahkeme tarafından haklı bulundu.

SANDIK BÖLGESİNDE OY PUSULASI BASTIRDI

Seçimin ardından mahkemeye başvuran ve seçimin yenilenmesini talep eden oda üyeleri yaptıkları itirazda, üye sayısına göre yönetim kurulu listesinin 9 kişiden oluşması gerektiği, seçim başladıktan sonra Cıva İsmail Akman’ın sandık bölgesinde oy pusulası bastırarak odanın imkanlarını kendi lehine kullandığı, bu sebeplerden dolayı seçim sonuçlarına direkt etki edecek hataların oluşuğu ve seçimin yenilenmesi gerektiğini mahkemeye ilettiler.

MAHKEME HAKLI BULDU

Yapılan itirazları değerlendiren mahkeme, itirazları kısmen kabul etti. Yönetim kurulu listesinin üye sayısına göre 9 kişiden oluşması gerektiğine hükmeden mahkeme, yedek üyelerden bu sayının tamamlanmasına karar verirken, seçimin yenilenmesi talebini ise reddetti. Oda üyelerinin bu kararı da bir üst mahkemeye taşıyacakları öğrenildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ