Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

İYİ PARTİ’NİN GÜNDEMİ HALK EKMEK

İYİ PARTİ’NİN GÜNDEMİ HALK EKMEK

Geçtiğimiz hafta Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle İyi Parti Torbalı İlçe Teşkilatı ile kahvaltıda bir araya geldik. Bizleri unutmayan, Gazeteciler Günü’müzü kutlayan İlçe Başkanı Ahmet Künarlıoğlu ve yönetimine, İyi Parti İl Başkan Yardımcısı sayın Fatih Erkut’a meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum.

Tabi gazetecilerin olduğu bir ortamda siyasi sohbetler de kaçınılmaz oluyor. Karşılıklı soru ve cevaplarla kahvaltı bir anda basın toplantısına dönüştü.

İyi Parti İl Başkan Yardımcısı Fatih Erkut, ilçe gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Torbalı ve Ayrancılar bölgesinde yaşanan sorunları gündeme getirdi. Bunların bazıları genel iktidarı, bazıları da yerel iktidarı ilgilendiren konulardı.

Erkut’un kullandığı eleştiri dilini oldukça takdir ettim. Kırmadan, dökmeden, pozitif bir söylemle hem hükümeti, hem de yerel belediyeyi eleştirdi.

Eleştiri yapıp, yapılmayanları söylerken, yapılan hizmetler için de teşekkür edebildi. Siyasette bunu yapabilmek bence önemli.

Çünkü günümüzde görüyoruz, rakibini eleştirmek için ağzına geleni söyleyen siyasetçiler var. Hakarete varan söylemlerle, yapılan hizmetleri bile karalayan siyasetçiler var. Bu siyaset dili bence toplumda karşılık görmüyor artık.

Yapılanı takdir etmeyenin, yapılmayanları eleştirmesi de vatandaşa samimi gelmiyor.

Toplantının bence en önemli gündem maddesi Halk Ekmek konusu oldu. İyi Parti bu konudaki talebini iletti. Torbalı’ya acilen günlük 7-8 bin ekmek kapasiteli bir halk ekmek fırınının kurulması gerektiğini, bu taleplerini Belediye Başkanı Mithat Tekin’e de ileteceklerini söylediler.

İyi Parti ile CHP, Millet İttifakı’nın ortakları. Ben bu konuda Torbalı Belediyesi’nin de bu öneriyi dikkate alacaklarını, gerekli çalışmaları yapacaklarını düşünüyorum.

Tüm dünyada bir pandemi krizi yaşanıyor. Ülkemiz ekonomik olarak zorlu bir süreçten geçiyor. Oturup hep beraber şikayet etmek de mümkün, vatandaş için ne yapabiliriz diye düşünüp çözüm üretmek de mümkün.

Bence pozitif siyaset yapmak isteyen, çözüm noktasında gayret gösterir.

Normal şartlarda Torbalı’da Halk Ekmek Fırını kurmak, muhtemelen fırıncıların tepkisini çekerdi. 2 yıl önce belediye çıkıp da “Halk Ekmek Fırını kuracağım” deseydi, fırıncılar karşı çıkardı. Ama şimdi içinde bulunduğumuz durumu onlar da görüyorlar. Bence şu an Torbalı’da Halk Ekmek Fırını’nın kurulmasına en çok fırıncılar destek verir.

Belediye Başkanı Mithat Tekin, uzun yıllardır gıda sektöründe hizmet veriyor. Kendisi ticarete İzmir-Aydın asfaltı üzerinde Pide Fırını ile başlamış bir esnaftır. Bu işlerden en iyi anlayan isimlerden biridir. Belediyenin zaten kendi arazileri var. Bu arazilere her yıl buğday ekilip un yapılıyor. Bu unları ekmek haline getirip, düşük bir ücretle vatandaşın sofrasına ulaştırmak önemli bir hizmet olur. Torbalı halkı bu hizmetten uzun yıllar yararlanır, yararlandıkça da emeği geçenlere teşekkür eder.

Bence sayın Mithat Tekin, Torbalı’da belediye başkanı olarak bir iz bırakmak istiyorsa, İyi Parti’nin bu talebini yerine getirsin…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ