Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Torbalı’da ranta geçit vermeyeceğiz

Torbalı’da ranta geçit vermeyeceğiz

Kuşçuburun Mahallesi’nde bulunan 825 ve 827 parsel numaralı arazilerin plan değişikliği ile “otel alanı” olmasına AK Parti cephesinden tepkiler gelmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ve Torbalı Belediyesi tarafından yapılan plan değişikliği yargıya taşınacak

Kuşçuburun’da bulunan 825 ve 827 numaralı parseller için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde imar değişikliği kararı alındı. La Organik Bağcılık Şarapçılık Hayvancılık İnşaat Turizm Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne ait olan parseller için alınan karar ile arazinin bir bölümü otel alanı oldu. Karar AK Parti ve MHP gruplarının itirazına rağmen CHP’li meclis üyelerinin oy çokluğu ile belediye meclisinden geçti. Karar ile ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi olan AK Parti Torbalı Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar’dan da sert tepki geldi. Torbalı’da kişisel ranta izin vermeyeceklerini belirten Çağlar, “Haksızlığa karşı elif gibi dik durmaya devam edeceğiz” dedi.

“CHP’Lİ BELEDİYENİN BU KARARI MANİDAR”

Cumhur İttifakı olarak söz konusu imar değişikliğini yargıya taşıyacaklarını ifade eden Çağlar, “Söz konusu imar değişikliği önergesi Torbalı Belediyesi meclisinde de görüşüldü. Biz Cumhur İttifakı meclis üyeleri olarak bu değişikliğe karşı olduğumuzu belirttik ve ret oyu verdik. Ancak CHP’li meclis üyelerinin oy çokluğu ile karar meclisten geçti. CHP’li belediye yönetimi ve meclis üyelerinin bu karara evet oyu vermeleri bize manidar geliyor. Burada şahsi ve kişisel bir rant söz konusudur. Biz Cumhur İttifakı meclis üyeleri olarak, haksızlığa karşı elif gibi dik durmaya devam edeceğiz. Hukuki tüm süreçleri değerlendirip, gerekli itirazlarımızı yapacağız” dedi.

“KİŞİYE ÖZEL İMAR PLANLAMASI KABUL EDİLEMEZ”

Torbalı’nın hakkını korumaya devam edeceğiz diyen Çağlar, “Gerek Torbalı Belediyesi’nde, gerekse de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde vatandaşın yararına olacak her türlü karara destek veririz. Ancak şahsi ranta, tarım alanlarının yağmalanmasına asla geçit vermeyiz. Cumhur İttifakı meclis üyeleri olarak ilçemizi, vatandaşlarımızı, tarım alanlarımızı koruyacak her türlü adımı atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu’nda görevli olan Cumhur İttifakı meclis üyelerimiz ile sürekli istişare halindeyiz. Gerekli hukuki süreçleri başlatacağız. Kişiye özel imar planlaması kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

İşte o meclis tutanağı;

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ