Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Tunç Soyer’in sözünü yerde bıraktı!

Tunç Soyer’in sözünü yerde bıraktı!

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’in, geçtiğimiz aylarda 2 belediye işçisini işten atmıştı. Belediye-İş Sendikası işçilerin, belediyede sendikacılık faaliyetlerine öncülük etmeleri gerekçesiyle işten atıldığını ifade ederek, ilçe genelinde eylem yapmışlardı. Eylemler kapsamında çarşı ve pazarda bildirge dağıtılmış, belediyenin önüne çadır kurulmuştu. “Direniş Çadırı” adı verilen çadırda nöbet tutan sendika yetkililerine belediye işçilerinden de yoğun destek gelmişti. Sendika temsilcileri sendikacılığın bir hak olduğunu, sendikaya üye olan işçilerin CHP’li bir belediye başkanı tarafından işten atılmasının kabul edilemez olduğunu söylemiş, Başkan Tekin’e işçileri geri al çağrısında bulunmuştu. 

YÜCEL VE SOYER DEVREYE GİRDİ

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’in, sendika temsilcilerin çağrılarına sessiz kalmasının ardından temsilciler CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in kapısını çalmış, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile görüşmüştü. Soyer’in, sendika temsilcilerine “Ben size söz veriyorum, Mithat Başkan ile görüşeceğim, işçiler işlerine geri alınacaklar” dediği ifade edilmişti. Sendika, Başkan Soyer ile yaptığı görüşmenin ardından Direniş Çadırını sökerek, eylemlilik haline son vermişti. 

TEKİN SÖZÜNÜ TUTMADI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in işçilerin işe alınması yönünde sözünün ardından Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’in “Ben söylediğim sözden dönmem, kendi sözümü yemem, işçileri geri almayacağım” dediği öne sürüldü. Sendika temsilcileri Tekin’in tavrının ardından Başkan Soyer ile tekrar görüştü. Soyer, Torbalı Belediyesi’nden atılan işçiler için bu defa bizzat kendi devreye girdi. 

MUTLU HABER SOYER’DEN GELDİ

Yaklaşık dört aydır işsiz olan biri ilkokula giden diğeri ise 1.5 yaşında  2 çocuk sahibi Sinan Akın’ın yüzünü güldüren haber İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den geldi. Torbalı Belediyesi’nde 10 yıldır temizlik biriminde çalışan ve Belediye-İş Sendikasına üye olup, belediyede sendikacılık faaliyetlerine öncülük ettiği gerekçesiyle işten atılan Sinan Akın, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde bulunan İZENERJİ AŞ’de işe başlayacağı öğrenildi. Akın’ın ilaçlama bölümünde şoför olarak görev yapacağı bildirildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ