Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

SANAYİCİLER, TORBALI’YI KALKINDIRACAK


AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Torbalı için çok önemli iki toplantıya imza attı. Birincisi şehiriçi ulaşım sorunu ile ilgili olarak şoför esnafını bir araya getirdi. Onu ayrıca değerlendireceğim. İkincisi de ilçede üretim yapan fabrika sahipleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Önce Torbalı Organize Sanayi Bölgesi’nde, sonra da Pancar Organize Sanayi Bölgesi’nde sanayicilerle bir araya gelen Kaya, çok önemli mesajlar verdi.

Söz konusu iki toplantıyı basın mensubu olarak ben de yakından takip ettim.

Torbalı’ya özellikle son yıllarda çok sayıda yeni fabrika kuruldu. Organize sanayi bölgeleri şu an tam kapasite faaliyet gösteriyor. Hatta talep nedeniyle birçok sanayi kuruluşu Torbalı’da tesis kurmak için yer arıyor.

Torbalı, bu anlamda önemli bir cazibe merkezi olmuş durumda.

1000’e yakın sanayi kuruluşlarına, bölge milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya’nın da girişimleri ve destekleri ile yenileri eklenecek. Özellikle Torbalı’ya kurulmak istenen Mobilya Organize Sanayi için 64 fabrika gün sayıyor. Bu fabrikalar ilçeye geldiği zaman en az 15-20 Bin kişiye yeni iş imkanı sağlanmış olacak.

Anadolu’nun birçok ilinde toplam 64 fabrika yokken, biz Torbalı’da fabrika kurulması için yer temin etmeye yetişemiyoruz. Bunun sebebi de Torbalı’daki siyasi irade ve AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın bireysel çabalarıdır.

Hani eser siyaseti diyoruz ya, işte bu fabrikaların her biri bir eserdir. Ve bu eserlerin en büyük mimarı da Mahmut Atilla Kaya’dır.

Atilla Kaya bununla da yetinmedi. Sanayicilerle yaptığı toplantıda “Gerek ulaşım konusunda, gerekse de altyapı konusunda daima sanayicilerimizin yanındayız. Her türlü sorununuzu çözmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz. Siz yeter ki üretin, ekonomiye ve istihdama katkı sağlamaya devam edin. Her meselenizde yanınızdayım. Ama benim de sizlerden bir ricam var, alışverişinizi Torbalı’dan yapın. Torbalı’nın esnafına uğrayın, Torbalı’nın yerel firmaları ile ticaretinizi geliştirin. Torbalı’nın gençlerine iş olanakları sağlayarak istihdama katkı sağlayın. İnşaat alanında, Torbalı’nın marka ilçe olduğunu biliyorsunuz. İlçemizde çok kıymetli mimarlarımız, mühendislerimiz, müteahhitlerimiz, taşeronlarımız, ustalarımız, kalfalarımız var. Torbalı’nın inşaatta hiçbir eksiği yok, fazlası var. Yeni kurulacak 64 fabrikayı Torbalı’daki müteahhitlerimiz yapsın. Projelerini bizim ilçemizin mimarları çizsin, bizim ilçemizin mühendisleri bu işin içinde olsun. Biz sizin hep yanınızdayız, sizler de bizim ilçemizin üreten insanlarının yanında olun” dedi.

Torbalı’da sanayicileri karşısına alıp, bunu söyleyebilen bir başka siyasetçi olmadı.

Torbalı’da fabrikası olan sanayiciler otobandan gelip, otobandan gittiler. Torbalı’nın içini görmediler bile. İşçisini dışardan getirdiler, servisçisini dışardan getirdiler, işlerini dışarıya verdiler, ticaretini başka bölgelerle yaptılar.

Torbalı sanayi kenti diyerek hep övünüyoruz ama, Torbalı sanayisinin avantajlarından bir türlü yararlanamadı.

İlk defa bir siyasetçi, sanayicilere “Torbalı ekonomisine katkı sağlayın” diyor. Benim tanıdığım Mahmut Atilla Kaya bir söz söylediyse bunun takibini de yapacaktır. Torbalı’ya verdiği değer nedeniyle, bu ilçenin bir genci olarak sayın vekilimize teşekkür ediyorum.

Ve ben inanıyorum ki, Torbalı asıl bundan sonra sanayi kenti olacak…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ