Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Tekin ile Demir birbirine girdi!


Torbalı Belediyesi Nisan ayı olağan belediye meclis toplantısında şok bir olay yaşandı. Meclis toplantısından önce gerçekleşen CHP Grup toplantısında Belediye Başkanı Mithat Tekin ile CHP İlçe Başkanı Övünç Demir arasında tartışma yaşandı

Cuma günü gerçekleşen Torbalı Belediyesi Nisan ayı olağan belediye meclis toplantısı sert bir restleşmeye sahne oldu. Meclis toplantısından önce gerçekleştirilen CHP Grup toplantısına CHP İlçe Başkanı Övünç Demir de katıldı. Toplantıda komisyon seçimleri gündeme getirildi. Belediye Başkanı Mithat Tekin ve CHP’li meclis üyelerinin önerisiyle daimi encümen ile bütçe kesin hesap, imar ve hukuk  komisyon üyeleri, Deprem ve Afet Komisyon Üyeleri ve Torbalı Belediyesi İktisadi İşletmesi  yönetim kurulu üyeleri seçildi.

MİTHAT TEKİN PATLADI

Komisyon üyelerinin belirlenmesi sırasında CHP İlçe Başkanı Övünç Demir, kongre sürecinde kendisiyle beraber hareket eden ve kendisini destekleyen meclis üyelerini önerdi. Belediye Başkanı Mithat Tekin ise bu isimlere karşı çıkarak, Demir’in önerisini kabul etmedi. CHP İlçe Başkanı Övünç Demir’in komisyon seçimlerinde etkin rol oynama ısrarı sonrası tepki gösteren Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Ben bırakıp gideyim o zaman. Bu şekilde olmaz. Kiminle çlışmak istediğime ben karar veririm. Ben sizin ilçe yönetiminize karışıyor muyum?” diyerek istifa resti çekti. Araya giren CHP’li belediye meclis üyeleri tartışmanın büyümesini engellerken meclis toplantısı sırasında hem Övünç Demir’in hem de Mithat Tekin’in moralsiz oldukları gözlemlendi.

KOMİSYON GÖREVLERİ BELLİ OLDU

Öte yandan belediye meclisinde yapılan oylamalar sonucu 1 yıl süreyle görev yapacak olan Torbalı Belediyesi Daimi encümen üyeliğine Metin Şahin, Ömer Şentürk ve Cevdet Sardık oy çokluğu ile seçildi. Bütçe ve Kesin Hesap Komisyonu’na Sıla İlgi Akkaş, İlker Yıldız, Engin Gülten, Göksel Dinçer ve Nurettin Albaş seçildi. İmar Komisyonu’na Yavuz Selim Özgan, Hasan Atak, Mehmet Baykara, Sedat Eren ve İlknur Demirtaş seçildi. Hukuk Komisyonu’na Sultan İpekli, Mesut Güler, İlker Yıldız, Emin Karaman ve Ali Rıza Çalışkan seçildi. Torbalı Belediyesi İktisadi İşletmesi Yönetim Kurulu Üyeliği’ne Yavuz Selim Özgan, Savaş Benli, Musa Serbest, Zafer Uysal ve Necati Yün seçildi. Deprem ve Afet Komisyonu’na ise Özkan Altun, Mehmet Baykara, Cevdet Sardık, Mustafa Akbıyık ve Emre Tezcan oy birliği ile seçildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ