Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

O isimler özellikle mi seçildi?

O isimler özellikle mi seçildi?

Torbalı Belediyesi İmar Komisyonu üyeleri tartışmaların odağında dururken Belediye Başkanı Mithat Tekin suskunluğunu koruyor. Pancar’da bulunan 80 dönümlük arsanın kat yüksekliği konusunda İmar Komisyonu’nun ne karar alacağı merakla beklenirken, belediyeden komisyon üyesi meclis üyelerine “imzalayın” şeklinde baskı yapıldığı iddia ediliyor.

ÖZKAN ALTUN İMZALAMAYINCA GÖREVDEN ALINDI

Geçtiğimiz Şubat ayında Pancar’da 80 dönüm arsası olan bir işadamı, imarda 6 kat olan arsasının kat yüksekliğinin 10 kata çıkarılması için belediyeye başvuru yaptı. İşadamının bu başvurusu “başkanlık önergesi” olarak belediye meclisine getirildi. Belediye meclisi oylama yapmadan önce başvuruyu İmar Komisyonu’na sevk etti. Burada yapılan oylamada AK Partili komisyon üyeleri Sedat Eren ile İlknur Demirtaş “ret” oyu verdi. CHP’li Özkan Altun da “ret” oyu verince, karar komisyondan geçmedi. Bunun üzerine Nisan ayı meclisinde yapılan komisyon seçimlerinde CHP’li Özkan Altun, Belediye Başkanı Mithat Tekin tarafından görevden alındı. Altun’un yerine CHP’li Yavuz Selim Özgan bu komisyonda görevlendirildi. Komisyonun diğer üyeleri ise Hasan Atak ve Mehmet Baykara.

CHP “EVET” DİYOR, AK PARTİ “HAYIR” DİYOR!

Komisyonun seçimlerinin ardından Pancar’lı işadamının başvurusu tekrar gündeme geldi. AK Partili Sedat Eren ile İlknur Demirtaş bir kez daha “ret” oyu verirken, CHP’li Hasan Atak ile Yavuz Selim Özgan’ın evet oyu vermeye sıcak baktıkları iddia ediliyor. 2’ye 2 eşitliğin olduğu komisyonda görevli Bağımsız Meclis üyesi Mehmet Baykara’nın vereceği oy belirleyici olacak. Baykara karara “evet” oyu verirse kabul edilecek, “ret” oyu verirse kabul edilmeyecek.

AK PARTİ MAHKEMEYE GİDECEK

Edinilen bilgiye göre AK Parti de komisyondan çıkacak kararı yakından takip ediyor. Kararın komisyonda kabul edilmesi durumunda AK Partili yöneticiler kararı mahkemeye taşıyacak. AK Parti karara “kişiye özgü ve kişisel rant” olduğu gerekçesiyle karşı çıkıyor. Tüm bu tartışmaların odağına Belediye Başkanı Mithat Tekin ise sessizliğini koruyor. Mithat Tekin, bu karar için Özkan Altun’u görevden aldığı konuşulurken, Yavuz Selim Özgan, Hasan Atak ve Mehmet Baykara’yı bu komisyonda görevlendirerek zan altında bıraktı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ