Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Torbalı’daki Van’lılar dernek kurdu

Torbalı’daki Van’lılar dernek kurdu

Torbalı’daki hemşehri derneklerine bir yenisi daha eklendi. Torbalılı işadamı Mahmut Yıldız başkanlığında kurulan Torbalı Vanlılar Derneği, faaliyetlerine başladı

Torbalı’daki hemşehri derneklerine bir yenisi daha eklendi. İlçedeki kalabalık nüfusu ile dikkat çeken Van’lılar dernek çatısı altında bir araya gelecekler. Yıldız 35 İnşaat’ın sahibi Mahmut Yıldız başkanlığında kurulan dernek 1000 üye ile yola çıktı. Van’lılar Derneği ilçede yaşayan hemşehrileri arasında sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı artıracak faaliyetlere imza atacak.

“HEMŞEHRİLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Derneğin kuruluş amacını açıklayan Torbalı Vanlılar Dernek Başkanı Mahmut Yıldız, “Torbalı’da yaşayan Vanlılar olarak kalabalık bir nüfusa sahibiz. Sadece kendi akrabalarımız 350-400 hane civarında. Biz de Torbalı Vanlılar Derneği’ni kurarak hemşehrilerimizi bir çatı altında bir araya getirmek istedik. Sosyal ve kültürel faaliyetlerle, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak istiyoruz. İyi günlerinde ve kötü günlerinde hemşehrilerimizin yanında olmak istiyoruz. Derneğimizin kuruluş amacı budur. Torbalı Vanlılar Derneği olarak sosyal ve kültürel faaliyetlerle, sosyal yardımlaşma ve dayanışma ile anılmak istiyoruz. Tek amacımız hemşehrilerimizi aynı çatı altında bir araya getirmek. Kültürümüzü bir arada yaşayabilmek. Buradan tüm Vanlı hemşehrilerimizi de derneğimize üye olmaya, etkinliklerimize ve faaliyetlerimize katılmaya davet ediyorum” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ