Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Belediye “Ek Bütçe” istedi

Belediye “Ek Bütçe” istedi

Torbalı Belediyesi Mayıs ayı olağan belediye meclis toplantısı bugün gerçekleşti. Önemli maddelerin görüşüldüğü belediye meclisinde “ek bütçe” tartışması yaşandı. CHP’li Mithat Tekin yönetimi geçtiğimiz aylarda belediye meclisinden geçirdiği 360 Milyon TL’lik bütçeye 50 Milyon TL’lik ek bütçe istedi. AK Parti ve MHP grubu hem komisyonda, hem de belediye meclisinde “ret” oyu verirken, karar CHP’li meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi. Böylelikle Torbalı Belediyesi’nin 360 Milyon TL olan 2022 yılı bütçesi 50 Milyon TL’lik artışla 410 Milyon TL’ye çıkmış oldu. Meclis toplantısına CHP İlçe Başkanı Övünç Demir de katıldı.

PANCAR KONUSU GÜNDEMDEN DÜŞTÜ

Meclis toplantısının bir diğer önemli gündem maddesi de ilçe gündeminde yoğun tartışmalara sebep olan Pancar’daki arsa konusu oldu. 6 kattan 10 kata çıkarılma istenen 80 dönümlük arsa geçtiğimiz haftalarda İmar Komisyonu’nda tartışmalara sebep olmuş, karar oy birliği ile “ret” edilmişti. İmar Komisyonu’nun almış bu karar belediye meclisine getirildi. Karar tüm meclis üyelerinin oy birliği ile “ret” edilerek gündemden düşürülmüş oldu.

ÇAĞLAR’IN UYARILARI BELEDİYEYİ DOĞRUYA SEVKETTİ

Geçtiğimiz ay belediye meclisinde benzinlik yeri satışı gündeme gelmişti. Cumhur İttifakı adına söz alan Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar o karara karşı çıkmış, buranın Tıp Merkezi gibi yap-işlet-devret modeliyle ihaleye verilmesinin daha uygun olacağını belirtmişti. Bu konuda adım atan belediye yönetimine teşekkür eden Çağlar, “Belediyemiz yanlış bir karar verdiğinde nasıl eleştiriyorsak, doğru karar verdiğinde de teşekkür etmesini biliriz. Özellikle iki konuda teşekkür etmek istiyorum, birincisi benzinlik yerinin satışıyla ilgili. Buranın mülkiyetinin belediyemizde kalmasının, yap-işlet-devret modeliyle ihaleye verilmesinin daha uygun olacağını, böylelikle belediyemize sürekli bir gelirin sağlanacağını düşünüyorum. Bu konuda aynı noktaya gelmemizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bir de köylerimize doğalgaz yatırımlarının iletilmesi noktasında AK Parti ve Belediye olarak gösterdiğimiz ortak çabadan dolayı da belediye yönetimimize teşekkür ediyorum. Söz konusu ilçemize hizmet etmek olduğunda ortak noktada buluşabilmenin önemli olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Torbalı Belediyesi 18 Mayıs’ta bir kez daha toplanacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ