Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Antik kente renkli tanıtım

Antik kente renkli tanıtım

Torbalı ilçesindeki Metropolis Antik Kenti’nin tanıtımı için bu yıl ilki düzenlenen ‘Torbalı Metropolis Dağcılık ve Kültür Şenliği’ çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Torbalı Belediyesi ve Torbalı Belediyesi Doğa Sporları Kulübü tarafından 14-15 Mayıs tarihlerinde düzenlenen 1. Torbalı Metropolis Dağcılık ve Kültür Şenliği düzenlendi. Çevre il ve ilçelerde faaliyet gösteren dağcılık kulüplerinin de katıldığı şenlikte, renkli görüntüler oluştu. Şenliğe katılanlar ilk olarak Torbalı Kent Arşivi’ni ziyaret etti. Daha sonra kırsal Yeniköy Mahallesi’nde şenliğe katılan dağcılar çadırlarını kurdu. Akşama kadar burada vakit geçiren dağcılar, çeşitli oyun ve yarışmalarla gönüllerince eğlendi. Şenliğin akşam bölümünde ise Antik Tiyatro’da İzmir Büyükşehir Belediyesi Köy Tiyatroları ekibi tarafından ‘Yaşamın İçinden’ isimli oyun sahnelendi. Halk oyunları gösterilerinin ardından Torbalılı gençlerden oluşan K.O.M.A. Grubu’nun verdiği konser, şenliğe katılanları coşturdu.

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Torbalı Belediyesi Doğa Sporları Kulübü ile ortaklaşa düzenlediğimiz 1. Torbalı Metropolis Dağcılık ve Kültür Şenliği’ni çok güzel bir atmosferde gerçekleştirdik. Özellikle ilçemizde bulunan Metropolis Antik Kenti’nin tanıtılmasında önemli rol oynayan şenliğimizi geleneksel hale getireceğiz. Sosyal ve kültürel etkinliklerimiz bundan sonra da devam edecek” dedi. Öte yandan şenlik, Ahmetli Mahallesi’nde bulunan Alaman Dağı’na yapılan zirve yürüyüşü ile sona erdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ