Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Atıklardan kıyafet yaptılar

Atıklardan kıyafet yaptılar

Gazi İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri, Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık projeleri kapsamında örnek bir çalışma yürüttü. Çevreyi koruma ve geri dönüşüm bilinci oluşturmak amacıyla atık materyallerden oluşan kıyafet defilesi yapıldı. Birbirinden yaratıcı fikirlerin ortaya çıktığı defilede kıyafetler oldukça beğenildi

Konuyla ilgili konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Atila Işıkkaya, “Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık projelerini önemsiyoruz. Geri dönüşüm üzerinde durulması ve herkes tarafından ciddiye alınması gereken bir olgudur. Çağımızın en önemli konularından biri olan geri dönüşümü çocuklarımızın yaşam biçimine dönüştürmesi bizim için elzem. Tüketmekten ziyade üreten, israf etmekten ziyade geri dönüştüren bir toplum ancak genç nesillere bu değeri aşılayarak şekillendirilebilir. Dolayısıyla bu tür çalışmalara itina ediyoruz.” dedi.

AMAÇ GERİ DÖNÜŞÜM BİLİNCİ OLUŞTURMAK

Gazi İlkokulu Sınıf Öğretmeni Ayşe Gözde Şahin ise proje kapsamında öğrencilerin geri dönüşüm bilincini yakaladıklarını ifade ederek, “Çocuklar, evde biriktirdikleri atık kâğıt, plastik, cam şişeleri atmak yerine değerlendirerek geri dönüşümün ne demek olduğunu öğrendiler. Amacımız, Sıfır Atık Projesi’ni gerçekleştirmek ve onları bilinçlendirmek. Öğrenciler artık geri dönüşüm ve sıfır atık konularına daha çok dikkat ediyorlar. Atık eşyalardan yapılan defileye tüm öğrencilerimiz birbirinden güzel kıyafetlerle katıldılar. Atılmaması gereken malzemelerden ailelerinin de yardımıyla kendi ürettikleri elbiseleri ortaya koydular. Amacımız, geri dönüşümle ilgili çocuklarda farkındalık oluşturmak ve bilinçli bireylerin yetişmesini sağlamak” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ