Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Hem gençlere, hem işletmelere destek

Hem gençlere, hem işletmelere destek

Milli Eğitim Müdürlükleri ile işletmeler arasında 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında, Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde “Mesleki Eğitim Merkezi Ustalık Telafi Programı” protokolü imzalandı.

İş sektörünün taleplerini ve ihtiyaçlarını karşılamak için Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan değerlendirmeler sonucunda bir çalışma yapıldı. Bu çalışma neticesinde Mesleki Eğitim Merkezi Ustalık Telafi Programı Protokolü gün yüzüne çıktı. Çalışan sayısı 50 ve üzeri olan işletmelere bulundukları ilçenin Milli Eğitim Müdürlükleri ile protokol imzalamaları halinde, 50’den az çalışanı olan işletmeler ise protokol imzalamaksızın 30 Aralık 2022 tarihine kadar öğrenci kaydı yapabilme fırsatı tanındı.

Ustalık Telafi Programı İçin İmzalar Atıldı

Çalışan sayısı 50 ve üzeri olan işletme yetkilileri ile İlçe Millî Eğitim Müdürü Atilla Işıkkaya arasında Ustalık Telafi Programı protokolü için imzalar atıldı. Lise ve üniversite mezunu olanlar bir işletme ile anlaşarak protokolden faydalanabilecekler. Ayrıca işletme bünyesinde bulunan lise ve üniversite mezunları da bu program dâhilinde değerlendirilecekler. Bu kişiler Mesleki Eğitim Merkezi bünyesinde kayıtları yapılarak hem teorik hem de pratik eğitimlerini işyerinde görecekler. Bu kapsamdaki çalışanların sigorta giderleri devlet tarafından karşılanacak. Kişiler için de işletmeye asgari ücretin yarısı oranında devlet katkısı ödemesi yapılacak.

Işıkkaya’dan Birlikte Güçlüyüz Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Işıkkaya protokol öncesi yaptığı açıklamada, iş dünyası ile eğitim camiasının el ele verdiğinde büyük işlere imza atacağına değindi. “Eğitim hayatın kendisidir, en iyi öğrenme yöntemlerinden birisi de yaparak yaşayarak öğrenmedir. Bu protokol ile hem iş deneyimi hem akademik eğitimi sağlayacak olmak bizi heyecanlandırıyor. İlçemiz adına yapılan ve yapılacak olan bütün çalışmalarda en ön sırada olmak için üzerimize düşen bütün sorumluluğu yerine getireceğiz ve sizlerle daha güçlü, daha umutlu şekilde devam edeceğiz” diye ekledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ