Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Erdoğan’dan Torbalı’ya 3 müjde!

Erdoğan’dan Torbalı’ya 3 müjde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İzmir İl Başkanlığını tarafından düzenlenen Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Erdoğan buradaki konuşmasında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na seslendi. Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının kendisi olduğunu duyuran Erdoğan, “Bugünden tezi yok yüreğin yetiyorsa ya adaylığını açıkla yada adayını açıkla. Buna cevap vermezsen samimiyetsiz ve yüreksizsin demektir” dedi. Izmir’e 90 Milyarlık yatırım yaptıklarını belirten Erdoğan’ın Torbalı için de müjdeleri oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İzmir İl Başkanlığı’nın düzenlediği danışma kurulunda konuştu. Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde: “Bu şehir kendini temsil edenler bakımından talihsizlikler yaşıyor. İzmir’in CHP’nin de başında olan bir milletvekili var, bu zat İzmir’in yolunu dahi bilmiyor. Bu şehrin milletvekili olmasına rağmen bizim kadar İzmir’e gelmiyor, mesaisinin çoğunu Silivri’dekileri yargıdan kaçırmak, terör örgütleri için harcıyor. Bu şehrin yerel yönetimler kaynaklı sorunlarına çözüm üretmek yerine bizimle, aile fertlerimizle ilgili sürekli yeni şeyler üretiyor. Bugün bir dava daha kazandım, o böyle yaptıkça biz de davaları kazınıyoruz. Bay Kemal’den kazandığımız davalarla hayır yapıyoruz” çıkışında bulundu.

“KASETLE GELDİĞİ KOLTUĞUNU KORUMAYA ÇALIŞIYOR”

Bu zat bazı şehirlerimize ayrı ülke diyecek, başka bölgelerde sanacak kadar Türkiye’den de habersiz. Eline ne tutuşturulursa belge diye kürsüden sallayan zatın bugüne kadar ne seçildiği şehirler ne de millete hayrı dokunmadı. Genel Müdürlüğünü yaptığı SSK’yı batırdı. Siyasi kariyerinde kasetle geldiği koltuğunu korumak dışında bir şeyini görmedik. Başarısızlıklarla dolu siyasi karnesine rağmen bu zat Cumhurbaşkanlığı peşinde koşuyor. Bunu da adamca, delikanlıca yapmak yerine dolambaçlı yollarla gerçekleştirmeye çalışıyor. Meramını anlatmak varken, siyasi ikbalini yabancı büyükelçilerde arıyor. Cehaletinden kaynaklanan laflarıyla bizleri zaman zaman güldürmüyor eğlendirmiyor da değil.

“SEÇİM ÖNÜMÜZDEKİ YIL HAZİRAN’DA”

Bu da bir yere kadar, ülkenin yönetimine talip olmak, gece yarıları sosyal medyada şaklabanlık yapmaya benzemez. Artık masa etrafında top çevirme, ortaklarını ihlal etme adına milleti oyalama devri geride kaldı, vakit karar verme vakti. Bu zata çağrıda bulundum, Kendisi sorularımıza dürüstçe cevap vermek yerine iftiralarını sürdürerek topu taca atmaya çalıştı. Çağrımızı tekrar ediyoruz; Bay Kemal artık kaçak güreşmeyi bırak, artık ipe un sermekten bahane üretmekten,  lafla peynir gemisi yürütmeye çalışmaktan vazgeç. Havaya bakıp ıslık çalarak etrafta gezinmekle olmaz. Adaylığı daha fazla geçiştiremezsin. Seçim tarihi belli olsun diyorsun, seçim önümüzdeki yıl Haziran ayı ortasında yapılacak. Kaçacak yerin  yok Bay Kemal.

“CUMHUR İTTİFAKI ADAYI TAYYİP ERDOĞAN”

Cumhur İttifakının adayı belli olsun diyorsun, Tayyip Erdoğan! Efes 2022 tatbikatında Sayın Bahçeli ile beraberdik, orada tatbikatı birlikte izledik. Defalarca Bahçeli ismimi açıkladı. Daha ne arıyorsun ya, 2023 seçimlerinde aday olmak, karşıma çıkmak için can atıyorsun onu da biliyorum. Gel kendine de partine daha fazla eziyet etme Bay Kemal. CHP’ye oy vermiş vatandaşlarımızın başını eğdirme daha fazla cesaretin varsa yüreğin yetiyorsa ya adaylığını ya da adayını açıkla. Siyaset hem yürek hem samimiyet işidir. Bu soruma cevap vermezsen hem yüreksiz hem samimiyetsizsin demektir. Çekindiğin, korktuğun bir durum varsa açıkça söyle. Diyet borcundan dolayı birileri seni tehdit ediyorsa bu devletin polis, savcı hakim var onlar gerekeni yapacaktır. Meşrebinden kimliğinden dolayı sana aba altında sopa gösteriyorlarsa AK Parti Türkiye’si bu sorunları aşmış, herkesin eşit vatandaşlığını garanti altına almıştır. Kimsenin ötekileştirilmesine izin vermeyiz, her mağdurun yanında olduğumuz gibi senin de yanında dimdik dururuz Bay kemal. Yeter ki sen aday ol. Türk siyasetinin önyargılarla gölgelenmesine rıza göstermeyiz.

“HOROZUN ÇOK OLDUĞU KÖYÜN SABAHI GEÇ OLUR”

Erdoğan tezahürat yapan gençlere seslenerek, ” İzmir’de 1 numara olmaya var mıyız, ben size inanıyorum” diye sordu ve konuşmasını şöyle sürdürdü:  Nasıl 85 milyonun hakkını, hukukunu canımız pahasına koruyorsak, CHP Genel Başkanının hakkını da 3-5 tetikçiye marjinale çiğnetmeyiz. Yeter ki sen harbi ol, sen hasbi ol, sen dürüst ol, sen açık ol. Bu zatı yüreklendirmek için daha ne yapabiliriz bilmiyorum. Bunlar Türkiye’nin en önemli meselesinde kendi aralarında anlaşıp ne istediklerini söyleyemiyorlar. Yarın ülkenin ve milletin kritik konularında bu kafayla nasıl karar verecekler. Bunlar yerinden kalkana kadar ülkenin başına neler gelir? Unutmayın horozun çok olduğu köyün sabahı geç olur derler. Bu masadan memleket hayrına bir şey çıkmaz, aday bile çıkmıyor, gerisi nasıl gelecek. Bizim için karşımıza kimin çıkacağının önemi yok, çünkü biz kendimize güvenerek bu mücadeleye giriyoruz, biz sizlerle beraber giriyoruz. Bizim açıkla dememizdeki amacımız, Ülkemizi bu gereksiz tartışmadan bir an önce kurtarmaktır. Bakalım şimdi Bay Kemal nereye kaçacak hep beraber göreceğiz. Biz kimin ne dediğine değil kendi işimize bakacağız. bizim işimiz milletimize hizmet kazandırmaktır.

“BİRİLERİ BÜYÜKŞEHİR BİNASINA NE YAPACAĞINA KARAR VEREMEDİ”

AK Parti tarafında İzmir’e yatırımları da sıralayan Erdoğan, “Son 20 yılda İzmir ‘e 90 milyar yatırım yaptık. Bay Kemal’in büyükşehir belediyesi ne yaptı İzmir’e duydunuz mu, yağmur yağdığı zaman nasıl sular basıyor, kanalizasyonlar nasıl patlıyor, yapmaz bunlar yapamaz. Bunların böyle derdi yok, bunlar dertli değil biz dertliyiz. 11 bin 64 adet derslik 4 yeni üniversite kurduk İzmir’e, 7100 kapasiteli yurt binası açtık, 2’si stadyum toplam 115 spor adet tesisi inşa ettik. Sosyal yardımlarda ihtiyaç sahibi İzmirlilere 9 buçuk milyar kaynak sağladık, sağlıkta 42’si hastane 122 sağlık tesisi şehrimize kazandırdık. Halen yapımı devam eden 2060 yataklı şehir hastanemizi bu yıl tamamlamayı hedefliyoruz. Bundan 2 yıl önce depremin ardından İzmir’in sokaklarında enkazdan enkaza koşuyorduk, Bay Kemal neredeydi, turist gibi dolaştı gitti ama biz tüm ekibimle buradaydık. Başta vekilim Binali Bey ve bakanlarım, milletvekilleri sürekli buradaydı. Çalışmaları adım adım takip ettiler. Ben de geldim Yılmaz Erbek, Yağcıoğlu, Rıza Beyi Egemen, Barış Sitesi, Cumhuriyet Sitesinde yitip giden canlarımızı unutmadık, umudumuzu yitirmememiz gerektiğini de unutmadık, Elif bebek kardeşi umudu kaybetti ama 65 saat sonra buradayım diyerek umudumuz oldu. Ayda bebeğimizi milletçe kucakladık. İzmirlilere söz verdik, önce çocuklarımızı kurtaracağız sonra yeni sıcak yuvalarını armağan edeceğiz. TOKİ’miz de İzmir tarihinin en büyük dönüşüm çalışmasını başlattı, 26 Kasım 2021 de 741 bağımsız bölümden oluşan konutları depremzede kardeşlerimize teslim ettik. Etap etap tüm projelerimizi tamamlıyor her gün teslim ediyoruz. Bayraklı’da rezerv alanda 1404 ve 289 işyerinin büyük kısmını tamamladık. Bayraklı’da 3657 konut ve 52 iş yeri inşaatı sürüyor. Yıl sonuna kadar tüm konutlarımızı İzmirli kardeşlerimize teslim etmenin mutluluğunu yaşayacağız. Biz bunları yaptık ama birileri hala kendi hizmet binalarını ne yapacaklarına karar veremiyor. İnşallah İzmirli kardeşlerimiz bu farkı görüyor ve notunu veriyordur” dedi.

“HİZMET SİYASETİ İLE İSTİSMAR SİYASETİNİ AYIRALIM”

Son 20 yılda 30 bin konut projesini hayat geçirdik. Riskli 55 bin bağımsız birim yıkımını bitirdik. Kira yardımından kamulaştırmaya kadar tüm  çalışmalar içim 1,3 milyar destek sağladık. Çiğli, Bergama Bayraklı ve Kiraz’da 4 millet bahçesi yapıyoruz. Ulaştırmada İzmir’in yol uzunluğunu 524 km ilave ile 959 km çıkardık. İstanbul-İzmir otoyolu sayesinde mesafeyi  3 buçuk saate indirdik. İçme suyu tesisleri yaptık. 100 adet taşkın koruma tesisi ile 93 yerleşik yeri 113 dekar alanı taşkınlardan koruduk. Halen 11 adet taşkın koruma tesisi inşaatı sürüyor. İzmirli çiftçilerimize 7 milyar tutarımda tarımsal destek verdik. Sanayi ve teknolojide 3 yeni organize sanayi bölgesi, 4 yeni teknopark kurduk. işverenlerimize 20 yılda 16 milyar prim teşvik sağladık. Eenerjide doğalgaz arzını sağladık. Bu tablodan, Hizmet siyaseti ile istismar siyasetini gösterebiliriz. İzmir’de tabloya yakışır netice elde edeceğimize biz inanıyorum, durmak yok yola devam.

ERDOĞAN’DAN TORBALI’YA 3 MÜJDE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Torbalı’da yapımı devam eden hizmetleri saydı. Erdoğan yaptığı konuşmada, “Torbalı-Ödemiş-Kiraz yolunu, Torbalı-Belevi yolunu, Torbalı Kemalpaşa köprülü kavşağını 2023 yılında tamamlayıp hizmete açıyoruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ