Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

ATA SÖZLERİ BATILDAN UZAK HAKK’A YAKINDIR

ATA SÖZLERİ BATILDAN UZAK HAKK’A YAKINDIR

Yaklaşık iki aydır, ilçe halkımızın gündemini KENT KONSEYİ seçimlerinin büyük ölçüde belirlediğini gördüm.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Büyük Birlik Partisi’nin dışında Siyasetçilerin hiç gündeminde olmadığını da gördüm. Kent konseyi gibi çok önemli bir sivil oluşumun seçimlerine ilgisiz kalmak izahtah varestedir.

Konuşulan ve tartışılan önemli detaylar,

1) Üç CHP’li kardeşimiz, birde sağ partilere yakın bir kardeşimizin adaylığı…

2) Büyük ümitlerle Partinin başına getirilen, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe Başkanının siyasi hatası…

3) Millet ittifakında olan partilerin, Belediye ve CHP İlçe Teşkilatı arasında ikilem içinde kalması,

4) Övünç Demir’in Parti içinde prestij kaybı…

5) Cumhur İttifakı partilerinin, Büyük Birlik Partisi’nin dışında ilgisiz kalması vb.gibi birçok şey bu güne kadar yazıldı, halk içinde konuşuldu…

6) Bazı çirkin sözlerden duyulan rahatsızlıklar.

(Çirkin söz sahibine yakışır)

Bana göre durum tamda böyle değil, Öncelikle,

1) KENT KONSEYİ’nin önemini, halkımız ve çoğu Genel Kurul temsilcileri bilmiyor, bilenlerde her şeyin kontrolünde olmasını istedikleri için liyakat göz ardı ediliyor.

2) Muhalefet (Cumhur ittifakı), kendi kontrölünde olacak kişiyi seçtiremiyeceğini düşünerek veya kendi bir aday çıkarmadığı için, açıktan bir adayın da arkasında durmayı siyasi çıkarları açısından doğru bulmamış olabilir.

3) CHP İlçe Başkanı ile Belediye arasındaki anlaşmazlık, (Sayın Aksakallı’nın son yazısı) Bu çekişmenin, Merhum Uygur’un yakınlarına ve Sayın Yakupoğlu’na kadar uzandığını tahmin ediyorum. Ayrıca bunun bir siyasi taktik bile olabileceğini düşünüyorum.

4) Yaşananlar, Sayın Demir’in zayıf kaldığını ve çok tecrübesiz olduğunu göstermektedir. Kent konseyi seçimlerinin galibi Sayın TEKİN, mağlubu Sayın DEMİR diyen CHP’liler çoğunlukta…

İlçemiz siyaseti çok acımasızdır, hiç tahmin etmediğiniz bir yerde ve zamanda en iyi gördüğünüz insanları saf dışı bırakılabiliyor.

“Siyasette Akşam dost yatar, sabah düşman kalkarsınız”

Bu sözümü asla unutmayınız…

Beni öncelikle, CHP’nin yaptığı ve yapacakları ilgilendirmiyor.

Beni ilgilendiren, İlçemizde Cumhur ittifakında olan Partilerin birliği, istişaresi ve ilçemizin geleceği ile ilgili proje üretmeleridir. Ama, Cumhurun ortakları arasında beklediğimiz samimi bir yakınlaşım, maalesef görünmüyor. Kardeşlerimiz, eleştirileri değerlendirip, istişareden kaçınmamalıdırlar.

Aksi olursa, 2023’ü zora sokabilirler. Maalesef bu tehlikeyi göremiyorlar.

Belki Ülke genelinde başarı yakalanacak ama İlçemizde sıkıntılar büyük olacaktır. Bu sözümü hiç unutmayın, bir yerlere not edin…

2004 ve 2009 Seçimlerinde, biz biliriz diyen şimdi makam zehirlenmesi ile aynı hataları yapan kişilere söylüyorum. Yanlış yapıyorsunuz, bugün, o günkü stratejileri doğru gören kardeşlerimiz eskileri hatırlarlarsa çok şeyleri daha iyi değerlendirirler. Özgür olmayan hiç bir kimse sıhhatli düşünemez. Bunu halkın ve bizlerin görmediğini sanıp yanılmayınız.

Ben son KENT KONSEYİ seçimlerindeki tutumunuzu hiç doğru bulmadım. İnşaAllah bu sözlerimi göz ardı etmez, 2023 ve 2024 Seçimlerinden sonra keşke demezsiniz. Oturduğunuz makamlar gereği halk sizlere doğruları söylemekten çekinebilir, ama ben siyaseti çıkar için yapmadığım ve saflarımızda gedik açılmasını istemediğim için rahatça söyleyip yazabiliyorum. İster dikkate alın ister almayın.

Son sözüm!

İlçemizde etkili iki Partinin değerli iki genç siyasetçisinedir. İlçe Halkımızı anlamsız paylaşım ve demeçler ile germeyin. Bunun hiç kimseye faydası olmaz. Genel Başkanlarınızın siyaset tarzını siz İlçenizde yapamazsınız. Burada herkes birbirini çok yakından tanır bilir, her söz halkın imbiğinden geçer bunu unutmayın.

Bir esnafın çekilen Videosunun paylaşılmasının tartışılması ne kadar yanlışsa,

Genel Başkanın kullanıldığının ya da kandırıldığının yazılıp çizilmesinin de tartışılması o kadar yanlış ve çok ucuz bir siyasi stratejidir. Bırakın basın yazsın, halk tartışın, sizler bu tür ucuz siyasetin içinde olmayın. Halkımız, 2009 Seçimlerinde, bir dolmuşa, Başkan adayını Şoför, Meclis Üyesini muavin yapan gazete haberlerini hatırlar, gün gelir sizlere de hatırlatır. İlçemizde hepimiz, büyük bir aileyiz, yüz yüze bakıyoruz, bakacağız yüz göz olmamalıyız. Benim üzüntüm, araya sıkıştırdığımız ve kendi ikbalimiz için bu güne kadar önünü açmadığımız genç siyasetçilerimizin heba edilmesidir.

Böyle olmadığını söylüyorsanız, çocuklar gibi küsmeyin doğrusunu siz söyleyin. Kendinizden eminseniz ve Medeni cesaret sahibi iseniz tavır almayın, bu sizin yararınıza olmaz. İstişareye açık olun, yoksa kaybetmeye mahkum olursunuz.

Ata sözleri, Batıldan uzak, Hak’a yakındır…

ALLAH’A EMANET OLUNUZ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ