Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Övünç Demir hevesini aldı

Övünç Demir hevesini aldı

Cumhuriyet Halk Partisi Torbalı İlçe Başkanı olduğu günden bu yana meclis toplantılarına ayrı bir önem veren Övünç Demir, iki aydır bu toplantılara katılmayı bıraktı.

Daha önceleri CHP İzmir İl Yöneticileri ile beraber Grup toplantılarına katılır, alınacak olan kararlarda rol almaya çalışır, meclis toplantılarında da en ön sırada otururdu.

İki aydır meclisin ön sıraları boş kaldı… Her halde Övünç Demir’in “belediye” hevesi geçti.

Demir’in meclis üyeleri ve belediye yönetimi ile sorunlar yaşadığını hepimiz biliyoruz. Daha önce meclis üyelerine nöbet sistemi dayatmaya çalıştı, kabul ettiremedi. Belediye Başkanı Mithat Tekin’in de yer aldığı bir Whatsapp Grubu kurdu, başkan ve meclis üyeleri gruptan ayrıldılar.

Meclis üyeleri üzerinde “tahakküm” kuramayan Övünç Demir, sonunda “pes” etti.

Belediye hevesi kısa sürdü.

Tabi sayın Övünç Demir bir taktik de yapıyor olabilir.

Torbalı halkı, genel olarak belediye hizmetlerinden memnun değil. Belediye yönetimi ağır bir şekilde eleştiriliyor. Övünç Demir de mevcut belediye yönetimi ile “yakın” pozlar verip, bu eleştirilerden payını almaktan kaçıyor olabilir.

Demir’e yakın isimler kamuoyunda belediye yönetimini en çok eleştiren isimler. Belediye yönetiminden bahsederken “düşman” gözüyle bakıyorlar, “CHP’yi bunlardan kurtaracağız” diyorlar. Belediye yönetimi de o yüzden “Övünç Demir ekibine” sırt çevirmiş durumda.

Bir de sayın Övünç Demir’in 2014 ve 2019 yerel seçimlerine bir açıklık getirmesi gerekiyor. Mevcut belediye yönetimi ve önceki CHP yönetimi Övünç Demir’in 2014 ve 2019 seçimlerinde CHP’ye destek vermemekle itham ediyor.

2014 ve 2019 seçimlerinde girilen adaylık mücadelesi ve mevcut CHP yönetimi ile yaşadığı sorunlar göz önüne alındığında bu eleştirileri görmezden gelemeyiz.

Ben bu konuda “şahsi” fikrimi daha önce de açıklamıştım. Ben sayın Övünç Demir’in başka siyasi partilere destek vereceğine inanmıyorum. Ama benim neye inanıp, neye inanmadığım CHP tabanını tatmin etmeye yetmez. Bu konuda sayın Demir’in de ikna edici bir açıklama yapması gerekiyor. Tabi eğer suskunluğu asaletten değilse…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ