Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Mithat Tekin’den belediyeye neşter!

Mithat Tekin’den belediyeye neşter!

Torbalı Belediyesi’nde yeni görevlendirmeler yapıldı. Belediye Başkanı Mithat Tekin, Başkan Yardımcısı Ali Yakupoğlu’nu yetkilerini alarak Pancar’a, Satın Alma Müdürü Kemal Kuru’yu ise Çaybaşı’ya gönderdi. Belediye içerisinde “sürgün” olarak değerlendirilen bu görevlendirmeler ilçe kamuoyunda şaşkınlıkla karşılandı.

MECLİS ÜYELERİ BASKI YAPTI

Belediye kaynaklarından edinilen bilgilere göre uzun süreden beridir Yakupoğlu’nun görevden alınması için belediye meclis üyeleri ve CHP İlçe Örgütü’nden Mithat Tekin’e baskı yapılıyordu. Yapılan atamalarda Afet Uygur’un da etkin rol oynadığı belediye kulislerinde konuşuluyor. Afet Uygur’un, Ali Yakupoğlu ile bir süreden beridir ters düştüğü bilinirken, Kemal Kuru’nun da Yakupoğlu ile beraber hareket ettiği için görevden alındığı iddia edildi.

CHP’NİN ADAYI MİTHAT TEKİN OLACAK

Belediye Başkanı Mithat Tekin’in bu atamalarla masaya yumruğunu vurduğu ve belediyedeki yetki karmaşasına son verdiği düşünülüyor. Uzun süreden beridir 2024 yerel seçimlerde aday olacağı konuşulan Mithat Tekin’in, hem kurum içinde, hem de parti tabanının desteğini alarak CHP’nin 2024 adayı olmasına kesin gözle bakılıyor. Tekin’in adaylığına parti tabanı ve meclis üyeleri de tam destek veriyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ