Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

 Belediye binası develere ahır oldu

 Belediye binası develere ahır oldu

Torbalı Belediyesi, skandallarına bir yenisini daha ekledi. Önceki dönemde inşa edilen belediye hizmet binasını kullanmak istemeyen CHP’li belediye yönetimi, bu binayı deve ahırına çevirdi. AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar başta olmak üzere birçok vatandaş duruma sert tepki gösterdi

AK Parti’li belediye döneminde inşa edilen milyonluk belediye hizmet binası, develere ahır oldu. Daha önce İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne tapusu ile beraber verilen ve ilçede tartışmalara neden olan binanın bu hali görenleri isyan ettirdi. Cumhur İttifakı meclis üyelerinin mahkemeye taşıdığı karar sonrası, Torbalı Belediyesi bu kez de büyük bir skandala imza atarak, milyonluk binayı ahıra çevirdi. AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, belediye yönetimine sert tepki gösterdi. “Biz yıllardır her ortamda bizim yaptığımız eserlerin bakımını yapamıyorsunuz dediğimizde alınganlık gösteriyorsunuz, ama bu kadarını da bu milletin gözü önünde yapmayı kendinize nasıl yakıştırıyorsunuz anlamış değilim” diyen Çağlar, açtı ağzını, yumdu gözünü.

“TORBALI HALKI BUNUN HESABINI SORAR”

Çağlar, yaptığı açıklamada, “Bizim dönemimizde ilçemizin ihtiyacı doğrultusunda milyonluk yatırım ile inşa ettiğimiz belediye hizmet binasını ne yapacaklarını şaşırdılar. Siyasi kompleksleri uğruna burayı kullanmayıp, koskoca Torbalı Belediyesi’ni Kültür Merkezi’ne sığdırdılar. Daha sonra burayı tapusu ile beraber İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne verdiler. Cumhur İttifakı meclis üyeleri olarak bu karara itiraz edip, dava açtık. Torbalılı hemşehrilerimizle beraber bu binayı ilçemize kazandırmaya çalışırken, CHP’li Mithat Tekin yönetimi yine hepimizi hayal kırıklığına uğratacak bir skandala imza attı. Yarın yapılacak olan deve güreşleri nedeniyle Torbalı’ya dışardan getirilen develere ahır olarak tahsis ettiler. Pes doğrusu. Bu kadarı da olmaz. Bir ilçenin milyonluk eserine bu muameleyi yapmak akıl tutulmasıdır. Büyükşehir Belediyesi’ne verip kız yurdu yapacağız dediler, develere ahır yaptılar. Artık bu işin çivisini çıkardınız. Başka yer yokmuş gibi, bu binayı ahıra çeviren, buna müsaade eden bir anlayıştan Torbalı’ya ne fayda gelecek? Yazıklar olsun, sizin yapacağınız hizmet de, belediyecilik de anca bu kadar olur işte. Bu yaptıklarınızın bedelini Torbalı halkı size hem genel seçimde, hem yerel seçimde soracaktır” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ