Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

SOL SEÇMEN KİME OY VERECEK?

SOL SEÇMEN KİME OY VERECEK?

14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimler Torbalı’da da oldukça hareketli geçecek. Bu dönem ilçemizden 4 kişi partilerin listesinde yer aldı. AK Parti’den Atilla Kaya, CHP’den Sefer İpekli, Memleket Partisi’nden Cüneyt Oğuz, İyi Parti’den de Aslan Sezgin.

AK Parti’den beklendiği gibi Atilla Kaya yine 2.sıradan aday gösterildi ve 3 dönem üst üste listeye girme başarısı göstererek bir rekora imza attı. İzmir ve Torbalı’nın her mahallesinde ayak izi olan, her mahallesinde hizmeti ve eserleri olan Kaya, bulunduğu konumu sonuna kadar hak ediyor.

Zaten artık Kaya’nın olayı Torbalı’yı da aştı. İzmir’in 28 vekili arasında yapılan araştırmada, en tanınan ve en iş bitiren vekil olarak Atilla Kaya’nın çıktığını gazeteci Ümit Yaldız açıkladı. Karabağlar’da, Buca’da, Konak’ta, Çeşme’den Seferihisar’a, Selçuk’tan Menderes’e kadar her yerde eseri var. Hepimiz bundan gurur duyuyoruz.

CHP’de Sefer İpekli 6.sırayı beklerken 9.sıraya yazıldı. Bana sorarsanız CHP yine Torbalı’ya haksızlık etti. Mithat Tekin ve Övünç Demir’in desteği İpekli’ye yetmedi.
Aslan Sezgin, İyi Parti’de 9.sıradan aday gösterildi. Genç kardeşimiz ilk başvurunda listeye girebilme başarısı gösterdi. Bu bile hem kendisi için, hem partisi için oldukça değerli.
Öte yandan Memleket Partisi’nin liste başında Torbalılı bir isim bulunuyor; Cüneyt Oğuz.
Daha önce CHP’de İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan, İl Başkanlığı’na aday olan, daha sonrasında Memleket Partisi’nde İl Başkanlığı yapan Oğuz’un 1.sıraya yazılması Torbalı adına oldukça sevindirici.
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin oyu son dönemlerde büyük bir sıçrama yaptı. Özellikle 6’lı masa koalisyonunda Kılıçdaroğlu’nun aday gösterilmesi, Meral Akşener’in gidip-geri dönmesi ulusalcı ve Atatürkçü seçmenleri ve gençleri Memleket Partisi’ne yönlendirdi.
Bir de CHP’nin İzmir’deki milletvekili listesi açıklanınca Memleket Partisi daha cazip hale geldi.
CHP, İzmir’de “Atatürkçülük ırkçılıktır” diyeni liste başı yapıyor, “Askerimize ve ordumuza hakaret edeni” listeye yazıyor, PKK ve Fetö referansı ile liste yapıyor. İzmir seçmeni bunu kabul eder mi?
CHP’nin milletvekili listesinde CHP’li yok!
Yarısı yukarda yazdığım kişiler, bir kısmı diğer partilerden devşirme adaylar, bir kısmı da CHP Genel Merkezi’ndeki “belli lobilerin” desteği ile aday gösterilen Kılıçdaroğlu’nun eş, dost ve akrabaları…
Partide emeği olan, sahada çalışan, İzmir’den oy alabilecek bir tane aday yok!
CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, 2019 yerel seçimlerinde Balçova’dan “belediye başkan adayı” olmuştu. CHP Genel Merkezi bütün adayları yok sayarak, Mehmet Ali Çalkaya’nın eşini aday göstermişti. Sayın Aslanoğlu o dönem bir basın açıklaması yaparak; “Keşke partimiz bizi bu kadar utandırmasaydı” demişti.
Bence asıl şimdi “utanması” lazım…
CHP listelerinde CHP’li aday yok! Kendi deyimi ile söyleyecek olursak “şimdi utanmayacaksınız da, ne zaman utanacaksınız?”
Hem İzmir seçmenine hakarettir bu, hem de parti örgütüne hakarettir. İzmir seçmeni bunun hesabını sandıkta soracaktır…
Ben bulundukları partilerde listeye giren Torbalılı tüm adaylara başarılar diliyorum. Bu dönem AK Parti ve Memleket Partisi Torbalı’ya gereken değeri verdi ve listelerinin üst sıralarına Torbalılı isimleri yazdı. Umuyorum ki önümüzdeki seçimlerde CHP ve İyi Parti de Tobalı’nın adaylarına ve Torbalı’nın seçmenlerine gereken değeri vereceklerdir…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ