Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

ONURSAL ADIGÜZEL GİTTİ, SIRA KİMDE?

ONURSAL ADIGÜZEL GİTTİ, SIRA KİMDE?

Pazar günü milletimiz sandık başına giderek, Türkiye’nin en önemli seçiminde oyunu kullandı. Oy verme işlemi devam ederken, gündüz vakti CHP parti binası önünde hareketlilik başladı. Meydana sahne kurup, kutlama programı hazırlamaya başladılar. Bunu gören birçok vatandaş, Kılıçdaroğlu kazanmasın, PKK ve Kandil iktidara ortak olmasın diye sandığa gidip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy verdi. Belki de amaçları buydu, bilemiyoruz…

Seçim döneminde de üst perdeden “Kazandık, geliyoruz, iktidar oluyoruz, aramızda kalsın, kimseye söylemeyin” gibisinden şifreli kripto mesajlar yayınlıyorlardı.

Seçim sonuçları açıklanınca Kılıçdaroğlu’nun fark yediği ortaya çıktı. O saatlerde CHP Torbalı İlçe Başkanı Övünç Demir keyiften dört köşe videolar fotoğraflar yayınlama başladı. Aynı saatlerde CHP Genel Merkezi’nde veri akışı durdu. Tüm Türkiye’de veri akışı devam ederken, CHP Genel Merkezi’ne sonuçlar ulaşmıyordu. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş kameralar karşısına geçip, veri alamadıklarını söylediler. Meğer verileri bilerek ve isteyerek CHP’den gizleyen isim Onursal Adıgüzel’miş…

Aslında veriler ulaşıyordu ama Onursal Adıgüzel bu bilgileri kendi partisinden gizliyordu. Adıgüzel, “CHP’ye ihanet ettiği” iddiasıyla Kemal Kılıçdaroğlu tarafından görevden alındı.

Onursal Adıgüzel, Torbalı’nın da yakından tanıdığı bir isim. Birçok defa İzmir’e ve Torbalı’ya geldi. Torbalı’da esnaf ziyaretleri yaptı. Adıgüzel, İzmir’e her geldiğinde CHP Torbalı İlçe Başkanı Övünç Demir de kendisine eşlik ediyor.

Övünç Demir’in Torbalı’da İlçe Başkanı olmasını sağlayan bir numaralı isim olarak biliniyor. Demir’i CHP Genel Merkezi’nde parlatan isim olarak biliniyor.

Fotoğrafı biraz daha netleştirmek gerekirse; Onursal Adıgüzel’in ismi Kılıçdaroğlu sonrası “CHP Genel Başkanı” olarak anılıyor.

Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybetmesi, koltuğunun sallanması anlamına gelir. Kılıçdaroğlu Genel Başkanlığı bırakınca, Onursal Adıgüzel’e Genel Başkanlık yolu açılacak.

Şimdi parçaları birleştirelim; Adıgüzel, seçim akşamı Kılıçdaroğlu’na veri akışını durdurup seçimlerin kaybedilmesinde rol oynayacak, Kılıçdaroğlu seçimi kaybedip gidince parti Adıgüzel’e kalacak, Onursal Adıgüzel Genel Başkan olunca Övünç Demir de koltuğunu sağlamlaştırıp Torbalı’da belediye başkan adaylığını garantilemiş olacak.

Övünç Demir’in seçim akşamı Kılıçdaroğlu’nun seçim kaybetmesini kutlaması ve iki gündür sosyal medyada “Keyfimiz yerinde” fotoğrafları paylaşmasının da ana sebebi işte budur…

Ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Onursal Adıgüzel ve Övünç Demir’in hesapları Kılıçdaroğlu’ndan döndü. Kılıçdaroğlu’nun “hesap uzmanı” olduğunu unuttular. Kendisine yapılmak istenen operasyonu farkedip Onursal Adıgüzel’i görevden aldı.

İlk fırsatta Onursal Adıgüzel ile beraber hareket eden diğer isimleri de görevden alacaktır. 5 puan fark yiyip keyiften dört köşe olanlar listenin başında bulunuyor…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ